آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، آیا شما هم میدانید که وصل نمودن سیم کارت به لپ تاپ چه مزیت هایی را در خود جای داده است! بله، جالب است که خاطر نشان شویم در بیشتر لپ تاپ های نسل نوین سیم کارت ها از قابلیت استفاده برخوردار هستند. البته که این نکته بسیار و بسیار مهم است که لپ تاپ هایی که بدان ها سیم کارت نصب میگردد قیمت بیشتری را به نسبت لپ تاپ های دیگر شامل میشوند. ابتدا میبایست بدانید که ماژول سیم کارت لپ تاپ در کدامین قسمت از لپ تاپ واقع شده است.

شما در این متن از ما متوجه خواهید شد که چگونه به لپ تاپ خود سیم کارت وصل نماییم. میخواهیم پاسخ این پرسش خود را به دست بیاوریم که آیا به لپ تاپ سیم کارت میخورد و به کدام یک از لپ تاپ ها سیم کارت میخورد. البته که شما میتوانید در فروشگاه ما «ویرا کامپیوتر» در رابطه با انواع لپ تاپ های موجود اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده و محصول مدّنظر خود را خریداری بنمایید.

آیا ممکن است لپ تاپ خود را به یک سیم کارت متصل بنماییم

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، به عبارتی امکان اتصال سیم کارت در تمامی لپ تاپ های موجود وجود ندارد! یعنی آن که این امکان تنها در برخی از لپ تاپ های موجود به چشم میخورد. بنابراین سیم کارت در برخی از لپ تاپ ها قابلیت فعال شدن را دارا است. به عبارتی ماژول سیم کارت لپ تاپ در برخی از آن ها وجود دارد که شما میتوانید با واقع نمودن سیم کارت در ماژول از قابلیت های آن به خوبی بهره گیرید.

میبایست بدانید که در لپ تاپ های گوناگون یعنی در انواع برندهای موجود لپ تاپ ماژول در قسمت های متنوع واقع گردیده است. این نکته بسیار قابل اهمیت میباشد که دانستن جایگاه ماژول سیم کارت به تنهایی کفایت نخواهد کرد. چرا که نصب نمودن سیم کارت بر روی یک لپ تاپ به هر حال یک فرآیند فنی خواهد داشت.

آیا میدانید ماژول سیم کارت در لپ تاپ چیست

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، ماژول سیم کارت به عبارتی جایگاهی در لپ تاپ میباشد که با گذاشتن سیم کارت در آن میتوانید از سیم کارت خود بهره گیرید. به عبارتی حتی شما میتوانید سیم کارت خود را به اینترنت وصل بنمایید. ماژول ارتباطی بین سیم کارت و لپ تاپ میباشد که به شما این امکان را خواهد داد تا سیم کارت دیگر اپراتور ها بتوانند از آن طریق به تبادل دیتا مبادرت ورزند.

بیشتر بخوانید
تفاوت لپ تاپ 2 هسته ای و 4 هسته ای

ماژول سیم کارت در لپ تاپ غالباً به صورت مخفی و پنهان تعبیه شده است. ولو در بیشتر برندهای شناخته شده و معروف، ماژول سیم کارت لپ تاپ در قسمت زیرین قاب باتری لپ تاپ جای میگیرد. البته که شما میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

حال ماژول سیم کارت در لپ تاپ دارای چه کاربردهایی میباشد

ماژول سیم کارت در لپ تاپ این امکان را برای شما مهیا خواهد ساخت که اطلاعات میان لپ تاپ و اپراتور با سرعت بسیار یعنی ۴G, 3G مبادله گردد. یعنی آن که شما به آسانی هر چه تمام تر به اینترنت وصل بشوید. شما میتوانید به واسطه ی لپ تاپی که به شیلد ماژول وصل باشد پیامک های مورد نیاز خود را ارسال بنمایید. به عبارتی ماژول سیم کارت لپ تاپ همانند مودم ۴G, 3G کار مینماید. برخی از سیم کارت ها مازاد بر قابلیت دیتا نیز شبکه سازی، از قابلیت دریافت تماس و پیامک نیز ارسال پیامک برخوردار میباشند.

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، ولی پایه ی بهره گیری از سیم کارت در لپ تاپ همان برقراری ارتباط با شبکه میباشد. میبایست خاطر نشان کرد که دو دسته سیم کارت وجود دارد. یک دسته از این سیم کارت ها دیتا میباشد حال دسته ی دیگر سیم کارت های معمولی هستند.

سیم کارت دیتا در واقع قابلیت اتصال به شبکه اینترنت را دارا است. و امّا سیم کارت های معمولی به عبارتی همان دست از سیم کارت هایی میباشند که شما هم اکنون در تلفن همراه خود از آن بهره میگیرید. فناوری موجود در لپ تاپ این امکان را برای شما فراهم خواهد ساخت که از هر یک از این دو سیم کارت یاد شده براساس نیاز خود بتوانید استفاده بنمایید.

امکان اتصال سیم کارت در کدام یک از لپ تاپ ها وجود دارد

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، لپ تاپ هایی که حاوی ماژول سیم کارت میباشند امکان اتصال سیم کارت را خواهند داشت. به عبارتی حاوی WWAN CARD میباشند. حال برخی دیگر از لپ تاپ ها هستند که دارای ماژول سیم کارت نمیباشند ولی قابلیت اتصال ماژول در آن ها به چشم میخورد.

حال به این هنگام شما میتوانید با تهیه ماژول سیم کارت لپ تاپ امکان اتصال به اینترنت را در لپ تاپ خود مهیا سازید. به عنوان نمونه؛ مدل های لنوو ThinkPad T470, ThinkPad X1 Carbon  تنها دو نمونه از لپ تاپ هایی هستند که از این فناوری برخوردار میباشند.‌  یعنی آن که همیشه و در همه حال میتوانند کاربر را به اینترنت وصل نگاه دارند.

آیا در لپ تاپ های برند لنوو امکان اتصال به سیم کارت وجود دارد

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، در پاسخ به پرسش شما که آیا در لپ تاپ های لنوو امکان اتصال به سیم کارت وجود دارد و یا خیر، میبایست چنین بگوییم که بله. فعال سازی سیم کارت در لپ تاپ های لنوو کار سهلی است که تنها چند مرحله جهت نصب نمودن سیم کارت لازم خواهد بود که سپری بشود.

بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد لپتاپ اچ پی

البته میبایست نسبت به این نکته هم آگاه باشید که جایگاه ماژول سیم کارت لپ تاپ برند لنوو به صورت مخفیانه است. یعنی آن که در قسمت قاب باتری لپ تاپ جای گرفته است. به عبارتی ماژول سیم کارت در لپ تاپ برند لنوو فعال نمیباشد، بلکه میبایست در راستای فعال سازی آن کارت WWAN را تهیه نمود. بنابراین لازم است کارت WWAN تهیه شده و به دستگاه متصل شود. به این طریق شما میتوانید لپ تاپ برند لنوو را به سیم کارت وصل بنمایید.

چگونه میتوانیم سیم کارت را درون لپ تاپ جای بدهیم

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، جهت نصب سیم کارت در لپ تاپ لازم است به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در ابتدا میبایست متوجه گردید که سایت سازنده لپ تاپ شما از سیم کارت پشتیبانی مینماید! گام بعدی در این مورد خلاصه میشود که از همان سایت یعنی آن که سایت سازنده لپ تاپ خود، درایور مرتبط با ماژول سیم کارت را دانلود بنمایید. گام بعدی نصب نمودن این درایور است. سپس با خاموش کردن لپ تاپ کار خود را آغاز کنید.

آداپتور اِی سی سپس تمامی کابل ها را جدا بنمایید، لپ تاپ خود را ببندید نهایتاً باتری لپ تاپ خود را خارج کنید. سیم کارت خود را در قسمتی از لپ تاپ که شکافتی برای سیم کارت وجود دارد، قرار بدهید. بهتر است خاطر نشان شویم که میبایست سیم کارت در جهت درست درون آن شکافت جای بگیرد. اکنون شما میتوانید باتری را در جای خود قرار بدهید، سپس لپ تاپ خود را باز نموده و کابل ها را همانند پیش وصل بنمایید.

چگونه میتوانیم سیم کارت را در لپ تاپ خود حذف بنماییم

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم ،لپ تاپ شما لازم است در حالت خاموش خود قرار بگیرد که سیم کارت شما و شکافت موجود درون لپ تاپ دچار صدمه نشود. کابل ها را جدا بنمایید. لپ تاپ خود را برگردانده و باتری را از لپ تاپ خود خارج کنید. سیم کارت را از شکافتی که برای سیم کارت در نظر گرفته شده است، بیرون آورید. سپس باتری لپ تاپ خود را در جای خویش قرار داده و نهایتاً آن را بازگردانید. اکنون شما میتوانید کابل ها و آداپتور اِی سی را وصل نموده و برای باری دیگر دستگاه خود را روشن بنمایید.

بیشتر بخوانید
آموزش حل مشکل عدم شناسایی باتری لپ تاپ سونی

نگاهی داشته باشیم به چگونگی فعال سازی سیم کارت در لپ تاپ

ماژول سیم کارت لپ تاپ در برخی از آن ها وجود دارد. ولی در بیشتر موقعیت ها آن ها نیز فعال نمیباشند. یعنی چنانچه که در این حالت از سیم کارت خود بهره گیرید، امکان اتصال به شبکه های همراه یعنی آن که اینترنت وجود نخواهد داشت. بنابراین لازم است که سیم کارت خود را فعال بنمایید.

  • با بهره گیری از WWAN

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، شما می‌باید کارت WWAN که ویژه لپ تاپ طراحی شده را تهیه بنمایید و به لپ تاپ خود وصل بنمایید. زمانی که شما این کارت را تهیه نمودید و دستگاه را در حالت اسلات واقع مینمایید و کارت WWAN را فعال میکنید، شبکه های تلفن همراه جست و جو گر خود را فعال خواهند نمود. نهایتاً در این حالت لپ تاپ شما به اینترنت وصل خواهد شد.

  • بدون بهره گیری از WWAN

برخی از لپ تاپ ها WWAN را ندارند ولی حاوی اسلات سیم کارت نیز میباشند. این دست از لپ تاپ ها تنها از سیم کارت های ویژه خود حمایت مینمایند. یعنی آن که لپ تاپ های برخی از کمپانی ها تنها از اپراتورهای کشور سازنده آن حمایت خواهند کرد. به عنوان نمونه ما میتوانیم از کشور Sprint یاد کنیم.

نتیجه گیری هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم

نتیحه هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم ،با مطالعه این متن از ما در ویرا کامپیوتر متوجه شدید که چگونه به یک لپ تاپ سیم کارت وصل بنماییم. در پاسخ به این پرسش که آیا لپ تاپ سیم کارت میخورد در یک کلمه جواب مثبت را دادیم. متوجه شدیم که برخی از لپ تاپ ها حاوی این فناوری میباشند و حتی میتوان برای برخی دیگر از لپ تاپ ها ماژول سیم کارت لپ تاپ تهیه نمود. سپس آن را به لپ تاپ خود وصل نمود.

هر آنچه که باید در مورد ماژول سیم کارت لپ تاپ بدانیم، در پاسخ به این پرسش که کدام یک از لپ تاپ ها سیم کارت میخورند، گفتیم به لپ تاپ هایی که دارای ماژول سیم کارت میباشند میتوان سیم کارت خود را وصل نمود. نهایتاً به شما آموزش دادیم که چگونه و به چه شکل میتوانید سیم کارت خود را داخل لپ تاپ خود جای بدهید. حال بهتر است بگوییم که شما میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *