لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

لپ تاپ برای کارهای گرافیکی، لپ تاپ مناسب و مطلوب جهت انجام کارها و فعالیت گرافیکی از جمله پایه ترین و اساسی ترین نیازهای فعالان این رشته دوست داشتنی و پرطرفدار است. نرم افزارهایی که درون این رشته مورد استفاده واقع میشوند. نیازمند یک سخت افزاری توانمند و حاذق نیز حرفه ای میباشند .تا آن ها بتوانند فعالیت های انجام شده در بستر نرم افزار را حمایت بنمایند‌. اگر که شما از لپ تاپی بهره میگیرید که از سخت افزاری پایین رده بهره مند است. در حین انجام دادن فعالیت های خود گاهاً دچار هنگی های شدید سیستم خواهید گشت.

بنابراین در زمان خرید لپ تاپ استوک مناسب و مطلوب رشته گرافیکی، به طور حتم به خصوصیات سخت افزاری آن دقّت نمایید. در ابتدای امر جهت پیدا نمودن یک دیدگاهی جامع و کلّی نسبت به لپ تاپ برای کارهای گرافیکی مشخصات سیستم های بیان شده در مجموعه ما در ویرا کامپیوتر را بررسی بنمایید.


 مشخصه های منوط بر لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

اطلاع از مشخصه های لپ تاپ برای کارهای گرافیکی ابتدایی ترین گام جهت خرید لپ تاپ مناسب رشته گرافیکی میباشد. در زمان خرید این دسته از لپ تاپ ها میبایست به توان سی پی یو، گونه کارت گرافیک لپ تاپ، رم به همراه حافظه داخلی و صفحه نمایشگر به خوبی دقّت نمایید. چرا که هر یک از این موارد نام برده شده در قسمت فوقانی متن میتوانند در آتی برای کاربران عزیز برخی از مشکلات را رقم بزنند. بهتر است ما در این مطلب از خود به وارسی هر یک از موارد به گونه ای حرفه ای و متبحرانه مبادرت ورزیم.

 وارسی سی پی یو در لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی

پردازنده از جمله حائز اهمیت ترین قطعات و تجهیزات سخت افزاری میباشد که ضمن سیستم مورد استفاده قرار میگیرد. شما میبایست بدین نکته به خوبی توجه داشته باشید که مایل هستید از لپ تاپ خریداری شده در راستای انجام چه کارهایی استفاده بنمایید.! سپس بنابر این موضوع به جهت خرید لپ تاپ مدّنظر خود اقدامات لازمه را به انجام رسانید. سپس شما مؤظف هستید در جست و جوی دستگاهی اقدام فرمایید که یک پردازنده متناسب با عملیات شما را دارد. به همان شکل که در اتخاذ دیگر لپ تاپ ها جهت انجام امور متنوع سی پی یو نقش حائز اهمیتی را دارد.

بیشتر بخوانید
لپتاپ استوک با گارانتی

خرید لپ تاپ

در خرید و اتخاذ لپ تاپ برای کارهای گرافیکی نیز نقش بسیار مهمی را ایفاء میکند. غالباً به هر میزان که پردازنده مورد استفاده در داخل دستگاه از منظر فنی قدرتمند تر باشد، شما سریع تر و بدون وجود نقص فنی میتوانید .چنین برنامه متنوع را به راحتی و سهولت و به حالتی همزمان به اجراء رسانید. لااقل سی پی یو مورد استفاده در لپ تاپ برای کارهای گرافیکی، لپ تاپ های حاوی سی پی یو core آی پنج نسل های دهم و یازدهم سی اِچ میباشد.

البته که شما میتوانید در راستای کسب اطلاعات بیشتر در این حیطه با ما تماس حاصل فرمایید. قطعاً که ما سعی میکنیم بهترین پاسخ گو به سؤالات شما در این زمینه باشیم.

بهتر میباشد چنانچه که بودجه مناسب جهت خرید لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی را دارید، خرید لپ تاپ های کور آی هفت سری اِچ را برای خود اتخاذ بنمایید. در واقع این دست از لپ تاپ ها از توانمند ترین سی پی یو موجود در بطن بازار برخوردار میباشد و برای بازی های گوناگون بسیار مورد بهره گیری واقع میشود. به عبارتی شما میتوانید لپ تاپ های حاوی سی پی یو core i7 را در طبقه بندی های لپ تاپ های مخصوص بازی اتخاذ بنمایید.

لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

وارسی کارت گرافیک در لپ تاپ های مناسب برای امورات و کارهای گرافیکی

پس از پردازنده میتوانیم چنین بیان داریم که کارت گرافیک حائز اهمیت ترین نقش در لپ تاپ ها و یا به گونه ای کلّی سیستم ها را برعهده خویش دارد. چنانچه که شما مایل هستید از لپ تاپ تهیه شده به جهت انجام کارهای گرافیکی بهره بگیرید.و گونه فعالیت شما در حد متبحرانه و حرفه ای میباشد. میبایست لپ تاپی را اتخاذ بنمایید که لااقل چهار و هشت کارت گرافیک مجزا و مستقل داشته باشد. ولی اگر که شما کارهای گرافیکی را در حد و حدود ساده و صریح پیش میبرید تنها دو گیگابایت کارت گرافیک میتواند جهت انجام امور و کارهای شما کفایت نماید.

حال آن که چنانچه که شما احساس مینمایید در آتی مایل هستید دامنه فعالیت خویش را افزایش بدهید، در همان ابتدای کار آینده نگری های خود را لحاظ بنمایید. به گونه ای که لپ تاپی را با کارت گرافیک بالاتر برای خود اتخاذ بنمایید. نرم افزار مورد بهره گیری شده در رشته گرافیک جزئی از نرم افزارهای سنگین به شمار میرود. پس از نرم افزار فتوشاپ نرم افزارهای افترافکت و پریمیر از سایر نرم افزارهای بسیار پرکاربرد و محبوب ضمن رشته گرافیک محسوب میشود. این قبیل از نرم افزارها جهت ویرایش و همچنین تدوین فیلم مورد بهره گیری واقع میگردد.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک با گارانتی

این قبیل از نرم افزارها از جمله نرم افزارهای با حجم سنگین بوده است و نیازمند یک سخت افزاری حرفه ای و متخصص میباشد. موارد دیگری چون لپ تاپ مناسب موشن گرافی و انیمیشن سازی و دیگر موارد شبیه بدان نیازمند یک کارت گرافیک متخصص و متبحر تر از دیگر فعالیت های گرافیکی تلقّی میشود.

 وارسی صفحه نمایش در لپ تاپ مناسب امر طراحی و گرافیک

اگر که شما دوستان عزیز جهت انجام کارها و امور گرافیکی نیز طراحی سه بعدی و مواردی چون این ها به لپ تاپ نیازمند هستید. صفحه نمایش مناسب و مطلوب از جمله موارد حائز اهمیت خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی تلقّی می شود. این قسمت به عبارتی چالش بر انگیز ترین و عجیب ترین بخش اتخاذ لپ تاپ برای کارهای گرافیکی محسوب میشود. چرا که بیشترین میزان تعامل و برقراری ارتباط یک کاربر گرافیست با مانیتور میباشد.

 وارسی صفحه نمایش در لپ تاپ مناسب امر طراحی و گرافیک

به همین دلیل است که:

اینچ مانیتور، دقّت در صفحات نمایش، محیط رنگی پشتیبانی، گونه پنل مانیتور، ضمن خروجی کار به شدّت اثرگذار است. به گونه ای که پروژه طراحی گردیده با خروجی در کار در زمان چاپ، اندک ترین میزان تغییر رنگ را در بطن خود داشته باشد. توصیه میکنیم که صفحه نمایش حاوی فنی و حرفه ای باشد که بتواند این میزان خطاها و اشتباهات را به کمترین میزان برساند.

 میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

ابتدایی ترین نکته در ارتباط با صفحه نمایش مناسب و مطلوب جهت خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی، ابعاد و رزولوشن آن میباشد. منطقی میباشد که جهت انجام لپ تاپ برای کارهای گرافیکی صفحه نمایشگر مناسب و مطلوب است .که دید مناسبی به کاربران داده و از سویی هم اینچ بیشتری داشته باشد. بنابراین بهتر است که شما تلاش بنمایید در زمان خرید به ابعاد صفحه نمایشگر توجه بنمایید. همچنین هر چه که مقدار رزولوشن صفحه نمایشگر بسیار باشد بدین معنا خواهد بود که شما دوستان میتوانید میزان جزئیات بیشتر با دقّت عمل بیشتری ببینید.

بنابراین توصیه میکنیم :

لپ تاپی را برای خود تهیه بنمایید که دارای صفحه نمایش لااقل اِچ دی فول باشد. نیز از سویی پنل استفاده شده در لپ تاپ به طور حتم آی پی اِس باشد. که هم در چنین شرایطی دارای کیفیت تصویر بسیاری خواهد بود و هم از صدمه رسیدن به چَشمان پیش گیری نماید. لپ تاپ هایی که هفده اینچی هستند از ابعاد مطلوبی جهت انجام لپ تاپ برای کارهای گرافیکی برخوردار میباشند.

بیشتر بخوانید
سیستم مورد نیاز فورتنایت در لپ تاپ

دوّمین نکته:

در این راستا، محیط رنگی مناسب میباشد. یک مانیتور ایده آل برای یک گرافیست مانیتوری میباشد که بیشترین درصد از محیط رنگی srgb را پوشش خواهد داد. به هر میزان که این محیط رنگی به صد در صد نزدیک تر باشد خطاهای رنگی اندک تری رخ خواهد داد. البته چنانچه که دستگاهی با محیط رنگی با درصد بالاتری هم وجود نداشته باشد میتوان با وسیله های ویژه این گونه مانیتورها را کالیبره نمود. ولی توصیه میکنیم خود صفحه های نمایش مودهای رنگی را به گونه ای کامل پوشش بدهد.

امّا سومّین نکته:

توجه و تمرکز به پنل صفحه نمایشگر و زوایای دید میباشد‌. در حال حاضر چهار عدد پنل مانیتوری بر روی لپ تاپ ها به چَشم میخورد. این قبیل از پنل ها عبارت میباشند از؛ تی اِن، وی اِی، آی پی اِس. به همان شکل که بیان نمودیم بیشتر صفحات نمایش هایی که به جهت کارها و فعالیت گرافیکی مناسب و مطلوب میباشند که از فناوری آی پی اِس ها بهره گیری میکنند.

این سری از صفحه نمایشگر این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد که شما عزیزان بتوانید از هر زوایا به صفحات نمایش نگاهی اندازید. بدون آن که در تصویر رنگ ها درگیر شکستگی ها گردند، و یا آن که کیفیت خود را از دست دهند. بنابراین میتوانیم بیان داریم که این نکته برای یک گرافیست کار میتواند بسیار مهم و اساسی به نظر برسد.

البته که برخی موارد دیگری چون مات و یا براق و همچنین قابلیت لمسی بودن صفحه نمایشگر وجود دارد که تماماً اختیاری است. ولی در راستای مثال زدن، مانیتورهای مات قابلیت برگشت نور را در خود ندارند. از این جهت در محیط هایی که پر نور هستند انعکاس نخواهند داشت. نیز از سویی به هنگام لمسی بودن صفحات نمایشگر، به انجام رساندن اموراتی چون؛ زوم نمودن و یا اتخاذ کوچکی از تصویر به سهولت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *