نحوه اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

چگونگی اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون:

گاهاً صفحه نمایشگر لپ تاپ برای کاری که شما مایل هستید به انجام برسانید، به قدر کافی بزرگ نیست. از این جهت، به تلویزیون هوشمند خود نگاهی می اندازید و آرزوی بهره گیری از آن را در دل خود مرور می کنید. به این فکر می کنید که آیا راهی به منظور اتصال این دو به هم دیگر وجود دارد و یا خیر؟ بله، خبر ما به شما این است که وجود دارد. چنانچه که برای شما هم پیش آمده باشد که از خود بپرسید چگونه اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون امکان پذیر است، به سمت و سوی مطلب درستی گام گذاشته اید. از شما دوستان عزیز خواستار هستیم تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید.

استفاده از تلویزیون به ماننده یک مانیتور بزرگ

در ادامه موضوع اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون میرسیم به اینکه هر روزه کارشناسان به میلیون ها کاربر کمک می نمایند تا از تکنولوژی خود، چون تلویزیون های هوشمند، بیشترین مقدار استفاده را به عمل آورند. چه شما بخواهید صفحه نمایشگر کوچک خود را به یک صفحه نمایشگر بزرگ به منظور دیدن فیلم عوض نمایید یا از تلویزیون خود تحت عنوان مانیتور در زمان کار بهره گیرید یا تنها مایل هستید صفحه نمایشگر بزرگ تری را داشته باشید تا چهره دوست خود را به واسطه ی چت ویدئویی ببینید.

ممکن است که از صفحه نمایشگر کوچک لپ تاپ خود خسته شده باشید، شاید بهتر باشد از تلویزیون بزرگ خود تحت عنوان مانیتور بهره گیرید. خیلی خوب می شود که اگر بتوانید روی مبل خود نشسته و وب گردی نمایید، بازی کرده و یا از برنامه هایی که در گستره ی تلویزیون شما غیر قابل دسترس هستند، ویدئو پخش کنید.

بهره گیری از تلویزیون به عنوان یک مانیتور بزرگ معایبی را هم در بر می گیرد. نوشتار امکان دارد برای دیدن بسیار کوچک باشد، تأخیر در بارگذاری تصاویر ورودی امکان دارد امتیازات بازی شما را به کل خراب کند. با وجود این که کار با لپ تاپ خود برروی کاناپه ممکن است، راحت تر به نظر آید.

البته این مورد را هم در نظر بگیرید که امکان دارد زمانی که به عنوان صندلی اداری از کاناپه بهره می گیرید، آن نیز گردن درد را برای شما به همراه آورد. ماوس، پد لمسی و صفحه کلید عواملی برای هراس و نگرانی است‌. ولی استفاده از اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون در بسیاری از مواقع کاربردی خواهد بود. به عبارتی بهترین قسمت ماجرا این است که بسته به لوازم و تجهیزاتی که از پیش دارید، ارزان قیمت است.

اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون
اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

کابل HDMI چیست؟

HDMI کوتاه شده کلمه High Definition Multimedia  میباشد. در واقع آن نیز پرکاربردترین سیگنال اِچ‌دی‌ به منظور اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون و انتقال صدا و تصویر با کیفیت بالا برروی یک کابل واحد می‌ باشد. این کابل هم در حوزه ی تجاری AV مورد بهره گیری واقع می شود و پرکاربردترین کابل در منازل است. البته که دستگاه هایی همانند؛ تلویزیون دیجیتال، پخش کننده دی وی دی، ایکس باکس، پلی استیشن، Apple TV را به تلویزیون متصل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های گیمینگ لنوو

دستگاه و تجهیزات AV خانگی بیشتری با بهره گیری از این کابل ساده و تأثیرگذار به تلویزیون متصل می گردند. حال امروزه HDMI برروی لپ تاپ ها و رایانه های شخصی نیز به چشم می خورد و از این جهت تبدیل به استانداردی برای بازارهای تنگا تنگ رقابتی شده است.

نسخته استاندارد چهارده میلی متری کانکتور HDMI با اسم «گونه اِی» معرفی می شود و تحت عنوان کانکتور «Plug» برروی کابل موجود است. یک کابل HDMI معمولی غالباً حاوی یک دو شاخه در دو قسمت انتهایی، با سوکت های HDMI گونه اِی در دستگاه های AV می باشد.

کانکتور HDMI گونه اِی متداول ترین نسخه می باشد و می توان آن را در بیشتر تجهیزات و دستگاه های صوتی و تصویری، از تلویزیون، بلوری و ایکس باکس گرفته است تا به لوازم پخش حرفه ای همانند؛ تقویت کننده های توزیع HDMI، سوئیچرهای سیگنال پیدا کرد. ولی نسخه های HDMI MINI و HDMI MICRO نیز HDMI وجود دارد. چرا که دستگاه های کوچک تر چون تلفن های هوشمند و همچنین تبلت های ما به گونه ای فراینده به منبع HD AV شخصی ما مبدل گردیده اند. با این وجود چهارچوب هایی برای مسافتی که انتقال HDMI می تواند طی نماید وجود دارد‌‌.

اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون
اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

چگونگی اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون توسط HDMI

اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، از جمله مطمئن ترین شیوه ها به منظور اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، بهره گیری از کابل HDMI می باشد. کابل HDMI سیگنال های صوتی و تصویری را میان دو دستگاه منتقل می نماید. ابتدا از همه، می‌باید بررسی نمایید که آیا تلویزیون شما حاوی ورودی HDMI می باشد و یا خیر! تلویزیون های کنونی به گونه ای پیش فرض این قسمت را در خود جای داده اند.

به عبارتی اتصال آن ها به لپ تاپ لنوو که حاوی پورت HDMI نیز است، بسیار سهل می باشد. با این وجود، چنانچه تلویزیون شما این قسمت را در داخل خود ندارد، میبایست از آداپتورها و کابل های دیگری برای اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون بهره گیری نمایید.

تلویزیون های دارای HDMI و نیز لپ تاپ لنوو خود را روشن بنمایید. کابل HDMI را برداشته و یک سر آن را به درگاه موجود در دستگاه لنوو و سر دیگر آن را به پورت موجود در تلویزیون خود متصل نمایید. خبر خوب ما به شما این است که تمامی لپ تاپ های سری Ideapad لنوو حاوی این پورت ها می باشند و شما می توانید آن را به آسانی در پشت آن ها پیدا نمایید. اگر که لپ تاپ لنوو شما این پورت را ندارد، میبایست یک آداپتور USB-To HDMI را ترتیب بدهید. یو اِس بی را به لپ تاپ لنوو و کابل HDMI  را که از آداپتور خارج می گردد به لپ تاپ خود متصل می نمایید‌‌.

 • ادامه مسیر!

بعد از اتصال آداپتور و اتصال کابل HDMI تنها کاری که میبایست به انجام رسانید این است که دکمه ی اِف اِن و اِف هفت را برروی صفحه کلید لپ تاپ خود بفشارید. صفحه نمایشگر لپ تاپ شما را به گونه ای خودکار به تلویزیون شما تغییر خواهد داد و می توانید به آسانی از آن تحت عنوان مانیتور بهره گیرید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ لنوو IdeaPad

سپس از درایو دی وی دی لنوو خود برای دیدن فیلم در تلویزیون خود بهره گیرید. چنانچه که تلویزیون شما از کابل HDMI پشتیبانی نمی نماید، یک کابل S-video بردارید و انتهای آن را در حالی که هنوز هم خاموش است به تلویزیون و لپ تاپ لنوو وصل نمایید. کابل HDMI در هر دو طرف برابر می باشد. از این جهت تفاوتی ندارد که کدام سمت آن به تلویزیون و یا لپ تاپ متصل شود.

به منظور اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کابل HDMI مراحل بیان شده در قسمت ذیل را پشت سر بگذارید

 • یک سر کابل HDMI را به ورودی HDMI لپ تاپ خود متصل بنمایید.
 • سر دیگر کابل HDMI را به یکی از ورودی های HDMI تلویزیون خود متصل بنمایید.
 • با بهره گیری از کنترل از راه دور، ورودی متناسب با مکان اتصال کابل را اتخاذ بنمایید.
 • اتصال سیمی میان لپ تاپ و تلویزیون شما کیفیت تصاویر بهتر و همچنین زمان تأخیر اندک تری را تضمین خواهد نمود.
اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کابل HDMI
اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

شیوه ی اتصال لپ تاپ به تلویزیون هوشمند به حالت بی سیم

شیوه اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، بسته به نوع لپ تاپ خود شاید که شما بتوانید به صورت بی سیم لپ تاپ برند لنوو خود را به تلویزیون متصل نمایید. به منظور اتصال لپ تاپ شخصی خود به تلویزیون هوشمند مراحل بیان شده در قسمت ذیل را پشت سر بگذارید؛

 • Action center را در قسمت گوشه سمت راست پایین صفحه لپ تاپ باز نمایید‌.
 • از داشبورد، Contact را اتخاذ نمایید.
 • در قسمت پایین سمت راست، برروی عبارت projecting to the PC کلیک نمایید.
 • از صفحه تنظیمات گزینه Available را اتخاذ نمایید.
 • در قسمت «Ask to project this PC»‌ بنابر ترجیحات شخصی خویش، تنها اوّلین بار یا هر مرتبه را انتخاب بنمایید. علاوه بر این ها شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا مایل هستید به پین نیاز داشته باشید و یا خیر!
 • رایانه به شما هشدار خواهد داد که تلویزیون می خواهد متصل گردد برروی کلمه yes کلیک نمایید.
 • بعد از اتصال، رایانه برنامه Windows connect را راه اندازی می نماید.

شیوه ی اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون های بدون HDMl 

اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، چنانچه که تلویزیون اِچ دی را به کابل VGA متصل می نمایید، می توانید آن را به پورت های تلویزیون و لپ تاپ مربوطه متصل کنید. قسمت انتهایی کابل VGA را به کامپیوتر وصل نمایید و اگر که به تلویزیون استاندارد وصل می گردید، قسمت انتهایی S-video را به پورت S-video تلویزیون متصل نمایید.

چگونه و به چه شکل لپ تاپ لنوو خود را به حالت بی سیم به تلویزیون خود متصل نماییم؟

 • وای فای را در لپ تاپ خود می‌باید روشن نمایید.‌
 • برروی دکمه استارت میبایست کلیک کنید.
 • با رفتن به منوی استارت و کلیک نمودن برروی آن می توانید به صفحه تنظیمات دسترسی یابید.
 • تب Devices را می توان در پنجره تنظیمات خود پیدا نمود.
 • می توانید دستگاه خوبی را در فهرست Audio یا Other devices در قسمت زیر منوی Devices screen پیدا نمایید‌.
بیشتر بخوانید
لپ تاپ دست دوم لنوو گیمینگ

نکات تنظیماتی که باید آن ها را مورد توجه قرار دهید

بعد از اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، تلویزیون و همچنین صفحه نمایشگر لپ تاپ شما احتمالاً وضوح و شفافیت متفاوتی را شامل می شود. در تئوری این مسئله مشکلی ایجاد نخواهد نمود. ولی چنانچه که خواندن متن برای شما اندکی مشقت بار است یا در مجموع تصویر ضعیف به نظر می رسد، اطمینان خاطر کسب کنید که خروجی لپ تاپ با وضوح و کیفیت تلویزیون شما دارای مطابقت است.

مطمئن گردید که over sscan تلویزیون خود را به حالت غیر فعال کنید. این خصوصیات امکان دارد به گونه ای خودکار غیر فعال گردد، ولی چنانچه که لبه های دسکتاپ شما مشاهده نمی شود، در منوی تلویزیون خود عنوان چیزی چون ابعاد یا زوم را جست و جو نمایید. چنانچه که در حال بازی می باشید، همچنین ببینید آیا تلویزیون شما حالت بازی را در خود دارد یا خیر! این موضوع باید به کاهش تأخیر ورودی، تأخیر میان فشردن یک دکمه و نمایش آن کارکرد برروی صفحه کمک نماید. همچنین ایده مطلوبی است که کنترل وضوح و شفافیت را کم نمایید.

اگر که شما مایل هستید از روی کاناپه خود کار نمایید، احتمالاً با وجود ابعاد صفحه اضافی متن هنوز خیلی کوچک می باشد. اگر اینطور می باشد شما می توانید اندازه متن را در ویندوز و لپ تاپ لنوو تنظیم نمایید‌‌. علاوه بر این ها می توانید از کنترل های بزرگ نمایی در برنامه های خاصی همانند مرورگرهای کروم بهره گیرید.

اگر که اصولاً تصویری برروی صفحه نمایشگر نمی بینید، تلاش کنید کابل HDMI را از برق جدا کنید و برای باری دیگر آن را متصل نمایید. اگر که باز هم جواب نداد، آن را متصل نمایید ولی تلویزیون را خاموش نموده و برای دیگر روشن نمایید. این پیشنهاد پیش پا افتاده از جانب ما به این دلیل می باشد که بسیاری از موضوعات را حل خواهد کرد.

نتیجه گیری

به همان شکل که ما در امتداد این مطلب از خود بیان داشتیم کابل HDMI یکی از ساده ترین و اطمینان خاطر ترین راه ها به منظور اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون شما می باشند. دو دستگاه را می توان به واسطه ی سیگنال های تصویری و صوتی به کابل HDMI متصل نمود. هیچ تفاوتی میان کابل HDMI در هر دو طرف وجود ندارد.

از این جهت لازم نیست نگران باشید که کدام یک اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون متصل می شود. دوستان عزیز بهتر است در پایان متن این موضوع را برای شما خاطر نشان شویم که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید‌‌. ما قطعاً سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در زمینه لپ تاپ و جوانب گوناگون آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *