تعمیر مادربرد لپتاپ فوجیتسو

تعمیر مادربرد لپتاپ فوجیتسو

تعمیر مادربرد لپتاپ فوجیتسو، مادربردها در واقع جزء اصلی لپتاپ های شما محسوب می‌شوند به همین دلیل به آن برد مادر می گویند. مادربردها انواع مختلفی دارند حتی برخی از لپتاپ ها دارای دو مادربرد هستند که روی هم قرار می گیرند زیرا باید فضایی برای جا دادن همه اجزای لپتاپ در این دستگاه ها وجود داشته باشد.  مادربرد لپ‌تاپ همان برد مدار چاپی اولیه PCB درون لپتاپ است که شامل اجزا و قطعات جانبی لپتاپ است که باعث کارکرد بهتر لپتاپ می‌شود. اغلب بیشتر کیس‌های لپتاپ ها در اندازه مشابهی و متنوعی هستند که از پیکربندی‌های مشابهی استفاده می‌کنند این پیکربندی ها به لپتاپ ها این اجازه را می‌دهند تا از انواع مادربردهای مشابه استفاده کنند. یک مادربرد که گاهی به آن برد سیستم نیز می گویند در همه نوع از لپتاپ ها وجود دارند. مادربردها تقریباً همیشه دارای اجزایی مانند سوکت‌هایی برای تراشه‌ها، اسلات‌های حافظه، تراشه‌های میان‌افزار و کانکتور برق هستند.

البته ناگفته نماند که کانکتورهای الکتریکی مختلفی برای اتصال اجزای مختلف سیستم بر روی این مادربردها همراه با چندین مؤلفه کلیدی دیگر حک شده اند که عبارت اند از واحد پردازنده مرکزی CPU، چیپ ست، منطقه اصلی حافظه با دسترسی تصادفی RAM و تراشه ها و کانکتورهای متعدد دیگر. مادربرد ها را به عنوان یک رایانه می شناسند زیرا وقتی که علامت معمول مادربرد خراب است یا سیستم مشکل دارد بر روی لپتاپ دیده می شود تمام اجزا و قطعات جانبی لپتاپ مانند فن ها، درایوها و سایر تجهیزات جانبی به مشکل برمی خورند همچنین این امکان وجود دارد که در صورت معیوب بودن مادربرد بچرخند اما اغلب با شارژ کردن لپتاپ و متصل کردن به برق هیچ اتفاقی نمی افتد.

منظور این است که لپتاپ بدون صدای بوق، بدون چراغ، بدون فن، و هیچ چیز دیگرعمل می کند. اکثر مادربردها قابل تعمیر هستند و ارزان تر از تعویض کل مادربرد یا خرید یک لپ تاپ جدید می باشند. هر نقص در مادربرد لپ تاپ ها باید توسط تکنسین ماهر و با تجربه به دقت بررسی و تشخیص داده شود و فقط باید در یک مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر انجام شود.

مشکلات رایج سخت افزاری مادربرد لپتاپ فوجیتسو

 • لپتاپ روشن نمی شود
 • لپتاپ عملکرد صحیحی ندارد
 • لپتاپ قادر به شارژ کردن باتری لپتاپ نیست
 • لپتاپ به طور خودکار هنگام کارکردن خاموش می شود
 • کیبورد و TrackPad لپتاپ به طور همزمان کار نمی کنند
 • همه پورت های USB لپتاپ کار نمی کنند
 • بلندگوهای لپتاپ بدون ایجاد صدا هستند
 • لپتاپ بدون نمایشگر می باشد
 • صفحه نمایش لپتاپ دارای نور کمی است
 • خطای صفحه آبی رخ داده است
بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد لپتاپ ایسر

تعمیر و تعویض مادربرد لپتاپ فوجیتسو

لپتاپ‌های فوجیتسو اغلب دارای قطعات جانبی زیادی هستند که یکی از مهم‌ترین قطعات جانبی لپ‌تاپ ها همان مادربرد لپتاپ ها است. زیرا لپتاپ ها بدون مادربرد نمی توانند کار کنند و عملکرد صحیحی ندارند زیرا تمام مدارها به مادربرد دستگاه متصل می شوند. چنانچه برای تعمیر مادربرد دستگاه احتیاج به شخص متخصصی دارید بهتر است با تیم متخصص ویرا کامپیوتر که تجربه زیادی در تعمیر و تعویض مادربرد لپ تاپ فوجیتسو دارند در ارتباط باشید و از طریق مشاوره تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری به این مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر مشکل لپتاپ خود را حل کنید. ویرا کامپیوتر از پس تعمیر تمام مدل های لپ تاپ فوجیتسو برمی آید پس نگران این مورد نباشید.

 1. تعمیر و تعویض مادربرد لپتاپ های Fujitsu Lifebook
 2. تعمیر و یا تعویض قطعات جانبی و مادربرد لپتاپ های Fujitsu XBUY-U937-001
 3. تعمیر و تعویض مادربرد و قطعات جانبی لپتاپ های Fujitsu VFY A514
 4. تعمیر و تعویض مادربرد لپتاپ های با برند و مدل Fujitsu Lifebook A555

تکنسین های ویرا کامپیوتر به گونه ای آموزش دیده اند که هر گونه تعمیر و تعویض لپتاپ ها را به روشی خاص و سریع انجام می دهند. متخصصان با شناسایی علت اصلی مشکل لپتاپ را به طور دائمی حل و رفع می کنند.

مادربردهای کامپیوتر در مقابل مادربردهای لپ تاپ

تعمیر مادربرد لپتاپ فوجیتسو، دراین بخش ما قصد داریم مادربردهای کامپیوتر و لپتاپ را با یکدیگر مقایسه کنیم. هنگامی که شما یک کامپیوتر با یک کیس بزرگ تر دارید که می تواند CPU و RAM شما را در خود جای دهد. این قطعات جانبی می تواند در جلوی کیس کامپیوتر جایگزین شود و تنها با برداشتن یک یا دو پیچ به راحتی قابل دسترس می باشد. همچنین این نوع از کیس های کامپیوتر از اسلات‌های گسترش بیشتری برخوردارند که انواع مختلف کارت‌ها مانند کارت‌های ویدئویی، کارت‌های صدا و غیره را می‌پذیرند.

بیشتر بخوانید
تعمیر مادربرد لپتاپ های توشیبا

 این امکان پخش بهتر گرما را در سیستم شما فراهم می‌کند زیرا فضای بیشتری برای جریان هوا وجود دارد که باعث می‌شود گرما از رایانه شما و از طریق دریچه‌های هوای موجود در دستگاه خارج شود. با این حال کیس های لپتاپ ها معمولاً به شما اجازه دسترسی به این قطعات را بدون جدا کردن کل دستگاه تان نمی‌دهند. این عمدتاً به این دلیل است که لپ‌تاپ‌ها دارای پیکربندی بسیار نازک هستند تا به راحتی بتوانند در کیف‌ها کاربران قرار بگیرند. اما لپ‌تاپ‌ها نیز گران‌تر از کامپیوترها هستند بنابراین شما برای دستگاهی که جمع و جور و کوچک است و به درستی کار می‌کند پول می‌پردازید.

عیب یابی سیستم عامل لپتاپ های فوجیتسو

تعمیر مادربرد لپتاپ فوجیتسو

 1. مشکلات مرتبط به فن لپتاپ های فوجیتسو

تا آن جا مشکلات مرتبط به فن لپتاپ ها به گرمای لپتاپ ها مربوط می شود اکنون اکثریت لپتاپ ها دارای یک سیستم فن داخلی هستند تا این گونه جریان هوای اطراف مادربرد لپتاپ شما تنظیم شود و به خنک شدن سیستم داخلی لپتاپ شما کمک شایانی کنند با انجام این کار شما می توانید برای مدت طولانی تری از لپتاپ خود استفاده کنید بدون اینکه مشکلی داشته باشد یا به دلیل گرم شدن بیش از حد لپتاپ خاموش شود.

 1. مشکلات مرتبط با فشار دادن دکمه پاور لپتاپ فوجیتسو

 • پس از فشار دادن دکمه پاور لپتاپ اگر هیچ اتفاقی نمی افتد. و هیچ لامپ LED روشن نمی شود به معنی این است که فن لپتاپ عملکرد صحیحی ندارد و اجرا نمی شود.
 • لپ تاپ شما روشن می شود اما نمایشگر لپتاپ همچنان سیاه می ماند و هیچ عکس‌العملی نشان نمی دهد.
 • لپ تاپ شما هنگام فشار دادن دکمه پاور ابتدا با آداپتور ac شروع به کار می کند نه با باتری لپتاپ.
 • باتری شارژ نمی‌شود ویا نمی تواند شارژ را نگه دارد لپتاپ نیاز بهباتری جدید دارد.
 • در صورت آسیب مایع به لپتاپ قیمت تعمیر شامل لوازم جانبی مانند کیبورد، نمایشگر و غیره نمی باشد.
 1. مشکلات کابل شارژر معیوب

هنگامی که کابل شارژر لپتاپ را وصل می کنید مطمئن شوید که چراغ شارژ روشن است. اگر روشن نشد کابل شارژر یا آداپتور را بررسی کنید ممکن است آداپتور معیوب یا شکسته باشد و یا نیاز به خرید یک کابل شارژ جدید داشته باشید.

بیشتر بخوانید
تعمیر و تعویض لولا لپتاپ

 

 1. باطری خراب لپتاپ

اگر کابل شارژر شما کار می کند و چراغ شارژ روشن می شود یا لپ تاپ تا زمانی عمل می کند که به آداپتور برق متناوب متصل باشید باید به معیوب بودن یا مشکل داشتن لپتاپ شک کنید پس از بررسی کامل باتری بهتر است اگر امکان داشت باتری لپتاپ را تعویض کنید.

 1. روشنایی نیاز به تنظیم دارد

سعی کنید با دکمه یا سوئیچ کنترل روشنایی لپتاپ را تنظیم کنید. در سیستم داخلی لپتاپ ها باید یک کلید fn وجود داشته باشد که روشنایی را افزایش دهد همچنین باید کلید تصویری شبیه خورشید داشته باشد.

 1. خطای درایور صفحه کلید

با حذف/نصب مجدد درایور صفحه کلید شروع کنید. به “Device Manager” بروید و درایور صفحه کلید را حذف کنید و سپس لپ تاپ خود را راه اندازی مجدد کنید. به طور خودکار لپتاپ درایور را دوباره نصب می کند.

 1. وضعیت ضعیف دیسک

ممکن است دیسکی که وارد کرده اید در وضعیت نامناسبی قرار داشته باشد. برای عملکرد بهتر دیسک دیگری را در رایانه خود امتحان کنید. اگر این دیسک دیگر پخش شد ممکن است دیسک اصلی شما آسیب دیده باشد. اگر هیچ یک از دیسک ها کار نکرد ممکن است مشکل از درایو نوری شما باشد.

جمع بندی تعمیر مادربرد لپتاپ فوجیتسو

به طور کلی مادربرد لپ تاپ شما به تمام اجزای لپ تاپ شما اجازه می دهد تا با همه اجزا کار کنند. با این حال هم برای رایانه های رومیزی و هم برای لپ تاپ ها مزایا و معایبی دارد. شما اگر یک کامپیوتر سریع می خواهید و به ضخامت یا نازک بودن آن اهمیت چندانی نمی‌دهید می‌توانید با تهیه یک کامپیوتر کارهای خود را به انجام برسانید. اما اگر دستگاهی می خواهید که قابل حمل و راحت باشد بهتر است یک لپتاپ تهیه کنید این نیز برای شما گزینه مناسبی است. این مقاله تمام موارد مهم درباره مادربرد لپتاپ های فجیستو را برای شما بیان می کند با مطالعه دقیق این مقاله مسائل و مشکلات لپتاپ خودرا حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *