عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، از آن جایی که امروزه لپ تاپ های گیمینگ کاربران فراوانی در کل دنیا پیدا کرده اند. برای این دسته از کاربران جالب است که بدانند عمر لپ تاپ گیمینگ آن ها چقدر است؟ البته در نگاه سطحی و اولیه به این سوال، پاسخ آن خیلی ساده است.

عمر لپ تاپ گیمینگ شما به اندازه ای است که شما برای خرید آن لپ تاپ هزینه پرداخت کرده اید. بله پاسخ به همین سادگی و با همین وضوح است. زیرا هر چقدر شما هزینه بیشتری را برای خرید لپ تاپ گیمینگ خود با سخت افزار قوی تر و سیستم عامل به روز تر صرف کرده باشید.قطعاً آن سیستم دیرتر احتیاج به تعمیرات پیدا می کند. در نتیجه عمر مفید بیشتری خواهد داشت.

البته همان طور که شاید شما نیز بدانید عمر لپ تاپ گیمینگ علاوه بر قیمت اولیه خرید آن به میزان مراقبت کاربر از لپ تاپ نیز بستگی دارد. هر چقدر مراقبت های سخت افزاری و نرم افزاری شما از لپ تاپ گیمینگ بیشتر باشد، آن سیستم مدت زمان بیشتری را دوام خواهد آورد.

بنا بر اعتقاد کارشناسان علوم کامپیوتری عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، گیمینگ رده بالا در حدود ۴ الی ۶ سال است و در مورد لپ تاپ های گیمینگ میان رده و متوسط در حدود ۳ الی ۴ سال است. نکته قابل توجهی که در مورد لپ تاپ های میان رده باید رعایت شود این است که تنها تا ۱ سال الی ۱.۵ سال می ‌توانید. در حالت گرافیکی بالا با این نوع لپ تاپ ها بازی کنید. در مورد لپ تاپ های گیمینگ رده بالا نیز این مدت به ۱.۵ الی ۲.۵ سال افزایش می یابد و پس از این زمان باید تنظیمات بازی ‌ها را در حالت پایین ‌تر قرار دهید تا باعث افت فریم نشود.

عوامل موثر بر عمر لپ تاپ گیمینگ

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟ از جمله عوامل موثر بر عمر لپ تاپ گیمینگ که هنگام خرید لپ تاپ باید در نظر داشته باشید، قدرت پردازنده مرکزی آن است. سرعت و دقت CPU یک لپ تاپ فاکتور بسیار مهمی در تعیین سرعت پردازش اطلاعات توسط آن لپ تاپ است. در واقع یک CPU ضعیف یا ناکارآمد باعث ایجاد لگ در بازی‌ های کامپیوتری می شود یا روند لود شدن بازی ‌ها را بسیار طولانی می کند. به همین دلیل است که اگر یک لپ تاپ با عمر مفید طولانی و کارآمد می خواهید باید بر روی CPU آن سرمایه گذاری کنید.

از سویی دیگر برخی بازی های کامپیوتری مانند بازی‌ های شوتر و بازی ‌های مولتی پلیر به عملکرد خوب  CPU بیشتر نیاز دارند تا عملکرد خوب GPU و کارت گرافیک.  در هر صورت مشخصات یک لپ تاپ گیمینگ خوب باید پردازنده مرکزی از نوعAMD  یا Intel داشته باشد تا خیال شما از بابت کیفیت CPU و طول عمر آن راحت باشد.به علاوه دقت کنید که هر چه تعداد هسته‌ های پردازنده مرکزی لپ تاپ گیمینگ بیشتر باشد و فرکانس پردازشی افزایش پیدا کند. CPU می ‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد و دستورات مختلف را با سرعت بیشتری پردازش کند. علاوه بر این موارد نسل پردازنده مرکزی نیز در کامپیوتر های گیمینگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید
مشخصات یک لپ تاپ گیمینگ برای بازی
عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟
عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟

دیگر عوامل تاثیر گذار بر عمر لپ تاپ گیمینگ

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر عمر لپ تاپ گیمینگ وضعیت و کیفیت و سطح کارت گرافیک آن است. کارت گرافیک وظیفه پردازش ‌های گرافیکی و ویدئویی لپ تاپ را بر عهده دارد. در حقیقت نقش کارت گرافیک در لپ تاپ های گیمینگ آن است. که بازی‌ ها را به شکلی روان ‌تر و با جزئیات بیشتر اجرا کند.

کارت‌ های گرافیک در حال حاضر وظایف سنگین تری در مقایسه با قبل بر عهده دارند. زیرا پردازش ‌های سه بعدی بازی‌ها افزایش پیدا کرده و رزولوشن تصاویر و فیلم های درون بازی ‌ها نیز بیشتر شده است. هم اکنون جزئیات درون بازی با دقت بیشتری ساخته و پردازش می‌ شوند و باعث افزایش حجم کاری کارت های گرافیک می شوند. امروزه کارت‌ گرافیک لپ تاپ ‌های گیمینگ بیشتر از نوع AMD یا Nvidia هستند.

حجم حافظه رم و حافظه داخلی از موارد دیگر تاثیر گذار بر عمر لپ تاپ گیمینگ هستند. عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟،  اصولاً بازی های کامپیوتری به نسبت به میزان حافظه رم بیشتری نیاز دارند. پس لپ تاپ گیمینگ باید حافظه رم ۱۶ گیگ یا بیشتر داشته باشد یا حداقل این امکان را داشته باشد که بعدها به این حجم اضافه شود.

حافظه داخلی نیز بیشتر به دلیل نوع حافظه اهمیت دارد. البته که ظرفیت حافظه نیز اهمیت دارد. ولی مهم ‌تر از اندازه ظرفیت حافظه داخلی،HDD  یا SSD بودن حافظه است. زیرا لپ تاپ با حافظه SSD بسیار سریع‌تر بازی‌ ها را اجرا کرده و همچنین زمان لود بازی ‌ها نیز در آن بسیار سریع‌ تر است.

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، بنابراین دقت کنید که لپ تاپ مورد نظر حافظه داخلی SSD داشته باشد یا حداقل از هر دو حافظه استفاده کند. چرا که برخی از لپ تاپ ‌ها برای مثال یک ترابایت حافظه HDD برای ذخیره سازی اطلاعات دارند ولی ۲۵۶ گیگا بایت حافظه SSD  برای افزایش سرعت دارند.

بیشتر بخوانید
سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی پابجی در لپ تاپ

فاکتور های افزایش دهنده عمر لپ تاپ گیمینگ

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، از فاکتور های دیگر موثر در عمر لپ تاپ گیمینگ، صفحه نمایش آن است. البته که کیفیت و رزولوشن صفحه نمایش هر لپ تاپی اهمیت بالایی دارد اما برای کاربرد گیمینگ، صفحه نمایش لپ تاپ مورد نظر شما حتماً باید پنل FHD یا QHD داشته باشد.

اگر قرار نیست لپ تاپ خود را جا به جا کنید می ‌توانید پنل های بزرگ ‌تر از ۱۵ اینچ خریداری کنید. تا هنگام بازی کردن صفحه نمایش بزرگ ‌تری در برابر چشمان شما قرار بگیرد. در مرحله بعد از رزولوشن و اندازه پنل باید به نرخ نوسازی آن دقت داشته باشید. مفهوم نرخ نوسازی یک مانیتور آن است که هر چه قدر که نرخ نوسازی یک صفحه نمایش بیشتر باشد هنگام کار با آن و به خصوص بازی کردن حس سریع ‌تر و روان ‌تری خواهید داشت.

پس مهم است که لپ تاپ گیمینگ شما از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز تا ۱۴۴ هرتزی برخوردار باشد. حتی اگر چنان چه پنل مورد نظر نرخ نوسازی بالاتری از این رقم ها دارد که خیلی هم عالی است. پس از نرخ نوسازی نرخ تأخیر پنل نیز از جمله عوامل موثر در کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ های گیمینگ است. نرخ تأخیر مدت زمانی است که طول می‌کشد تا پنل بتواند محتوای در حال نمایش را تغییر دهد.

فاکتور های تاثیر گذار بر عمر لپ تاپ گیمینگ

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، از جمله فاکتور های دیگر تاثیر گذار در عمر لپ تاپ گیمینگ، کیفیت و تکنولوژی تاچ پد و صفحه کلید آن است. زیرا که قرار است در طول روز از این کلیدها زیاد استفاده کنید. بنابراین باید مقاومت بالایی داشته باشند. تاچ پد لپ تاپ گیمینگ نیز باید از ژست ‌های حرکتی مختلف پشتیبانی کند تا در صورتی که موس همراه کاربر نباشد بتواند با آن کار کند.

به علاوه اسپیکر لپ تاپ گیمینگ نیز برای ایجاد صدای استریو و لذت بخش تاثیر گذار است. علاوه بر این موارد سیستم خنک کننده لپ تاپ نیز فاکتور بسیار پر اهمیت دیگری در طولانی تر شدن عمر لپ تاپ گیمینگ است. زیرا به صورت نرمال ساعت های طولانی قرار است با لپ تاپ گیمینگ خود بازی کنید. بنابراین لپ تاپ گیمینگی بخرید که سیستم خنک کننده قوی داشته باشد. زیرا حتی اگر برای لپ تاپ خود میز کول پد نیز تهیه کنید. در نهایت این سیستم خنک کننده خود لپ تاپ است که وظیفه اصلی خنک کردن سیستم را بر عهده دارد.

عمر باتری لپ تاپ نیز از جمله مواردی است که در طول عمر لپ تاپ های گیمینگ تاثیر گذار است. زیرا این نوع لپ تاپ ها پر کار هستند و کاربر ساعت های طولانی با آن بازی می کند. بنابراین قدرت ذخیره سازی انرژی برق برای تداوم ساعت های بازی در آن بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید
حداقل سیستم لپ تاپ برای بازی

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، بنا به گفته برخی متخصصین علوم کامپیوتر، برند و شرکت سازنده لپ تاپ نیز در طول عمر لپ تاپ های گیمینگ تاثیر می گذارد. بدیهی است برند های اروپایی و آمریکایی لپ تاپ دارای طول عمر بیشتری نسبت به لپ تاپ های بازار مشترک یا لپ تاپ های آسیایی هستند.

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟

خلاصه مطالب در مورد عمر لپ تاپ گیمینگ

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، در پایان باید گفت که عمر متوسط لپ تاپ های رده بالای گیمینگ در حدود ۴ الی ۶ سال است و در میان رده های متوسط لپ تاپ گیمینگ بین ۳ الی ۴ سال است. در مورد لپ تاپ های رده متوسط تنها یک الی ۱.۵ سال می ‌توانید در حالت گرافیکی بالا بازی کنید و در مورد لپ تاپ های رده بالا نیز این مدت به ۱.۵ الی ۲.۵ سال افزایش می یابد. پس از گذشت این زمان باید تنظیمات بازی ‌ها را در حالت پایین ‌تر گرافیکی قرار دهید تا باعث افت فریم نشود.

اولین فاکتور سخت افزاری تاثیر گذار بر طول عمر لپ تاپ گیمینگ CPUآن یا قدرت پردازشگر مرکزی آن است. به این مفهوم که هر چه تعداد هسته‌ های پردازنده مرکزی لپ تاپ گیمینگ بیشتر باشد و فرکانس پردازشی افزایش پیدا کند.  CPU  آن بهتر است و سرعت و دقت پردازشی بیشتری دارد. در کل یک لپ تاپ گیمینگ خوب باید پردازنده مرکزی AMD  یا Intel داشته باشد تا خیال شما از بابت کیفیت CPU آن راحت باشد.

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟، عامل تاثیر گذار بعدی در افزایش عمر لپ تاپ گیمینگ کارت گرافیک آن است. هر چه کارت گرافیک لپ تاپ گیمینگ قوی تر باشدبازی‌ ها را به شکلی روان ‌تر و با جزئیات بیشتری اجرا می کند. امروزه کارت گرافیک لپ تاپ های خوب گیمینگ بیشتر از نوع AMD یا Nvidia هستند.

عمر لپ تاپ گیمینگ چقدر است؟همچنین حجم حافظه رم و حافظه داخلی از موارد دیگر تاثیر گذار بر عمر لپ تاپ گیمینگ است و نوع حافظه نیز اهمیت دارد. زیرا حافظه SSD بسیار سریع‌تر بازی‌ ها را اجرا می کند و زمان لود بازی ‌ها نیز در آن بسیار سریع‌ تر از حافظه HDD است. همچنین صفحه نمایش لپ تاپ گیمینگ باید پنل FHD یا QHD داشته باشد و نرخ نوسازی آن بالا و نرخ تاخیر پنل کم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *