دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل، از آن جایی که یکی از مشکلات متداول کاربران لپ تاپ در ایران، دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل است، در این فرصت می خواهیم به بررسی علل و عوامل این مساله و روش های حل آن بپردازیم.

برای بررسی مشکل دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل بهتر است در ابتدا مودم وای فای خود را از لحاظ قطعی و خرابی آن چک کنید. زیرا بسیاری از موارد دیده شده که دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل قطعی و یا خرابی خود مودم است. چنان چه از سلامت مودم وای فای خود مطمئن شدید، فعال بودن آنتی ویروس را چک کنید. در برخی موارد فعالیت فایروال ها می تواند بر روی عملکرد وای فای تاثیر بگذارد و باعث قطع آن یا اختلال در اتصال وای فای به لپ تاپ شود.

علت دیگر برای مشکل دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل می تواند مشکل در درایور شبکه در ویندوز لپ تاپ شما باشد. حتی اگر نسخه درایور شبکه لپ تاپ شما بسیار قدیمی باشد. ممکن است هنگام دلیل عدم اتصال وای فای  لپ تاپ دل یا هر لپ تاپ دیگری به وای فای با مشکل مواجه شوید.

به منظور به روز رسانی درایور شبکه لپ تاپ خود نیز می توانید عبارت Device Manager را در قسمت جستجوی ویندوز تایپ کنید. ممکن است گزینه Network adapters یا عبارتی شبیه به آن را بیاورد. روی آیکون آداپتور شبکه، کلیک راست کرده وUpdate Driver  Software > Search automatically for updated driver software   را انتخاب نمایید. پس از به روز رسانی درایور و ری استارت شدن سیستم دوباره اتصال وای فای به مودم را امتحان کنید. در صورتی که با این تکنیک مشکل لپ تاپ دل شما بر طرف نشد.

روش های حل مشکل دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

یکی دیگر از تکنیک هایی که به هنگام دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل می توانید به کار ببرید، بررسی اتصالات مودم وای فای است. تمامی کابل ها و کانکتور ها و پورت های مربوط به این اتصال را دنبال کنید و از کارکرد صحیح آن ها مطمئن شوید.

مورد دیگری که در هنگام وصل نشدن وای فای لپ تاپ می توانید انجام دهید ریست کردن وای فای منزل است. اگر وای فای لپ تاپ کار می کند و امکان اتصال به سایر شبکه های وای فای را دارید، اما اتصال لپ تاپ در منزل برقرار نمی شود، بهتر است. همه کابل های متصل به اینترنت را جدا کنید. سپس، حداقل یک دقیقه صبر کرده و مجدد همه کابل ها را وصل کنید. این کار وای فای شما را ریست می کند و در بسیاری از موارد مشکل عدم اتصال را برطرف می کند. در صورت عدم حل مشکل بهتر است، با شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی محل خود تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید
حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های Acer

راه حل دیگر در این موارد می تواند بررسی آیکون وای فای یا اتصال اینترنت در لپ تاپ شما باشد. به این ترتیب که از سمت راست صفحه نمایش، در پایین صفحه، آیکون اتصال به اینترنت را چک کنید. در صورتی که آیکون وای فای شما نشان داده نمی ‌شود، ممکن است اینترنت شما از ISP، یا همان مرکز ارائه دهنده سرویس اینترنت مثلاً مخابرات یا شرکت شاتل یا مانند آن قطع شده باشد. در صورتی که آیکون اتصال اینترنت را مشاهده می‌کنید ولی همچنان اینترنت ندارید.ممکن است اتصال به کارت شبکه لپ تاپ شما دچار مشکل شده باشد.

سایر دلایل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

همان طور که در بالا ذکر شد یکی دیگر از دلایل احتمالی دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل نصب نبودن کارت شبکه لپ تاپ است. از اطمینان از عدم نصب درایور کارت شبکه لپ تاپ خود می ‌توانید مشکل رخ داده را با به روزرسانی درایور کارت شبکه برطرف نمایید.این گونه مواقع مشکل دیگری وجود دارد و آن این است که در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ امکان اتصال به اینترنت و به روزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ برقرار نیست.

در این حین، باید درایور مربوطه را از طریق سیستم دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به لپ تاپ مورد نظر منتقل کنید. اینجا یکی از بهترین روش ‌های موجود استفاده از ابزار Driver Updater است که می‌تواند حتی در زمان خاموشی دستگاه، نسخه‌ های به روز را دانلود کند. برای استفاده از این برنامه ‌باید آن را بر روی لپ تاپی که قرار است درایور آن به روز رسانی شود، نصب کنید و سپس اطلاعات را در یک فایل ذخیره نمایید.

در مراحل بعدی فایل به دست آمده را در همان برنامه Driver Updater در یک لپ تاپ سالم اجرا کنید. سپس درایور مورد نظر را دانلود کرده و به لپ تاپ مشکل دار، انتقال دهید. در صورت رفع نشدن مشکل در کارت شبکه لپ تاپ، بهتر است لپ تاپ خود را به مراکز تعمیرات ببرید و عیب یابی های تخصصی را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید
سرویس کردن لپ تاپ استوک در خانه

دلایل دیگر عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

از جمله ابزارهای ویندوز برای عیب یابی و رفع مشکل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل   Network troubleshooter

آن است. به منظور پیدا کردن این ابزار کافی است نام آن را در نوار ابزار تایپ کنید. سپس گزینه Identify  و repair network problems  را انتخاب کرده و وصل شدن لپ تاپ خود به وای فای را چک کنید.

یکی دیگر از راه حل ها برای رفع مشکل دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل غیر فعال کردن چند دقیقه ای فایروال و آنتی ویروس لپ تاپ است. برای این کار از طریق کنترل پنل، دیواره امنیتی را غیر فعال کنید و یا در صورت استفاده از آنتی ویروس، آن را به صورت موقت غیر فعال نمایید. دوباره اتصال به مودم وای فای را چک کنید.

روش خیلی ساده تر دیگر برای حل مساله دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل ری استارت کردن لپ تاپ است. بله به همین سادگی، در مواردی که مشکلات نرم افزاری باعث قطع اتصال لپ تاپ به مودم وای فای شده باشد. یک بار ری استارت کردن لپ تاپ می تواند شما را نجات بدهد.

برخی اوقات مشکل وصل نشدن وای فای و مشکل لپ تاپ دل به دلیل روشن بودن گزینه تنظیمات کاهش مصرف برق و Power Plan است. بنابراین بهتر است این قسمت را بررسی کنید و آن را غیرفعال کنید.

به همین منظور، از مسیر کنترل پنل به قسمت Hardware and Sound  وارد شده و سپس به  Power Options بروید و از آن جا وارد قسمتBalanced  شده و بر روی Change Plan Settings کلیک نمایید. سپس Change advanced power settings  را انتخاب و در قسمت بعدی بر روی Wireless Adapter Settings کلیک کرده و گزینه Power Saving Mode را انتخاب نمایید. در نهایت چک کنید که گزینه  Setting بر روی  Maximum performance تنظیم شده باشد.

راه حل های برطرف نمودن مشکل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

راه حل دیگری که احتمال دارد در رفع مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ به شما کمک کند، بررسی آدرس IP است. برای انجام این کار ابتدا بر روی آیکون اتصال به اینترنت که در قسمت راست نوار ابزار قرار دارد کلیک راست کرده و گزینه Open Network & Internet Settings  را انتخاب نمایید.

سپس بر روی گزینه Change adapter options کلیک کرده و بر روی شبکه وای فایی که از آن استفاده می‌کنید دوبار کلیک کنید. سپس گزینه Properties را انتخاب کرده و از لیست نمایش داده ‌شده گزینه Internet Protocol Version4را انتخاب کرده و بر روی آن دوبار کلیک نمایید. در مرحله بعدی مطمئن شوید که گزینه‌ های Obtain an IP  address automatically وObtain DNS server  address automatically  فعال باشند. در آخر نیز OK کرده و دوباره سعی کنید تا به مودم اینترنت وصل شوید.

بیشتر بخوانید
شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم

تکنیک دیگری که برای رفع مشکل دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل به شما کمک می کند. بررسی تنظیمات مربوط به اتصال وای فای است. بررسی کنید که آیا امکان تنظیم اتصال وای فای خود را دارید یا خیر؟ به این منظور از مسیر   Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center  گزینه Open Network Center and sharing را باز نمایید.

سپس روی گزینه اول Setup a new connection or network کلیک کنید. در پنجره بعدی بر روی گزینه  Connect to the Internet کلیک کنید و Next را بزنید. در صورتی که Wireless دارید، روی Setting up a Wireless Connection را انتخاب کرده . چنانچه اتصال شما دارای پهنای باند یا اتصال سیم کشی یا Dial-up است روی Cancel کلیک کنید و پنجره را ببندید. به این ترتیب از تنظیمات مربوط به اتصال وای فای لپ تاپ شما به روز رسانی می شود.

جمع بندی در مورد مشکل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل

 دلیل عدم اتصال وای فای به لپ تاپ دل می تواند از عدم تنظیمات مناسب مودم وای فای ناشی شده باشد. در این حالت بهتر است ابتدا کابل ها و اتصالات لپ تاپ به مودم را بررسی کرده و سپس مودم را ریست کنید.

به علاوه برای برقراری اتصال دوباره به وای فای بهتر است درایور شبکه لپ تاپ خود را به روز رسانی کنید. این کار را از طریق Device Manager می توانید انجام دهید. سپس از طریق گزینه Network adapters یا عبارتی شبیه به آن بر روی آیکون آداپتور شبکه، کلیک راست کرده و از مسیرUpdate Driver  Software > Search automatically for updated driver software   درایور شبکه لپ تاپ خود را آپدیت کنید.

همچنین می توانید از طریق ابزار Network troubleshooterنیز این مشکل را برطرف نمایید. راه حل دیگر برای برقراری اتصال به وای فای غیر فعال کردن چند دقیقه ای فایروال و آنتی ویروس لپ تاپ است. روش دیگر بررسی تنظیمات کاهش مصرف برق و Power Plan است. که جهت اتصال وای فای به انواع لپ تاپ باید بر روی حالت  Maximum performance تنظیم شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *