آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند، راهکار چیست؟ .لپ تاپ مناسب بازی چیست ؟این سوال اشنایی است در این مقاله با ماباشید. هم اکنون بازی کردن با لپ تاپ به فعالیت دوست داشتنی و محبوبی مبدل گردیده است. آدمی در هر سن و سالی با گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر شخصی «پی‌سی»، لپ تاپ، گاهاً کنسول خود بازی می نماید.

علاوه بر این ها بازی نمودن می تواند یک شیوه ی منحصر به فرد برای استراحت نمودن پس از یک روز پرفشار و پردردسر در محل کار و یا مدرسه خود باشد. با این وجود، یکی از پرسش های متداول شما، این است که آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟

افراد بسیاری به سؤال مطرح شده پاسخ های متفاوتی داده اند. برخی ها با قاطعیت تمام در یک کلمه می گویند که بازی کردن با لپ تاپ یا کامپیوتر بدان ها صدمه می زند! بعضی ها هم بدون توجه بدین موضوع ساعت ها در پشت لپ تاپ خود نشسته و غرق در دنیای بازی می شوند. امّا با این وجود پاسخ این پرسش در چه ها خلاصه می شود؟ آیا واقعاً بازی نمودن می تواند به لپ تاپ ما صدمه رساند؟ در حقیقت پاسخ این سؤال می تواند گاهاً مثبت بوده و گاهی منفی باشد!

اجرای بازی با نرم افزارهای دیگر تفاوتی نخواهد داشت

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند، اجرای بازی با اجرای نرم افزارهای دیگر که به کارت گرافیک «جی‌پی‌یو» و یا پردازنده مرکزی «سی‌پی‌یو» نیاز دارند، تفاوتی ندارد. تنها تفاوت در این مورد خلاصه می شود که بازی ها بیشتر جنبه و جهات سرگرمی به خود می گیرند. ولی نرم افزارها بیشتر جنبه کاربردی دارند.

از این جهت چنانچه که شما بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود یک بازی و یا نرم افزار سنگین نصب و از آن بهره گیرید، تفاوتی نخواهد داشت. چرا که آن بازی و نرم افزار وابسته به کار خود می تواند به کارت گرافیک و یا پردازنده مرکزی لپ تاپ فشار وارد نماید.

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟
آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟

اجرای بازی اعم از سبک، نیمه سنگین و سنگین

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟ جهت بررسی این موضوع که آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند، میبایست به این موضوع توجه کنیم که چه بازی هایی برروی لپ تاپ نصب و اجراء می شود؟بازی قابل نصب لپ تاپ گیمینگ  کدام است؟.

به اجراء  بازی های سبک چون؛ شطرنج یا… که همانند مابقی نرم افزارها به سیستم شما فشار چندانی وارد نمی کند، اشکال و ایرادی نخواهد داشت. به گونه ای که شما می توانید تا به ساعت ها جهت اجرای بازی مشغول باشید. امّا زمانی که به سوی اجرای بازی های نیمه سنگین و سنگین گام می گذاریم، موضوع قدری جدی تر و متفاوت تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
متداول ترین مشکلات لپ تاپ دل

قطعاً که این قبیل از بازی ها به نسبت بازی های سبک، فشار بیشتری به سیستم شما وارد خواهد کرد. ولی خب تا به چه جایی؟! اگر که لپ تاپ شما بتواند یک بازی سنگین و یا نیمه سنگین را با نهایت کیفیت اجراء بکند، در این هنگام سیستم شما به طبع می تواند از پس مدیریت فشار آن بازی هم بر آید. بنابراین بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیبی نخواهد رساند.

ولی زمانی که سیستم شما توان و قدرت کافی نداشته باشد، در اجرای بازی ها به مشکل برخواهد خورد. به ویژه زمانی که پردازنده گرافیکی ضعیف باشد! چرا که غالباً بازی های گرافیکی و باکیفیت به این بخش از سخت افزار  فشار بسیاری وارد خواهد کرد.

مشکل را حل کنید

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند، برای حل مشکل  شما می توانید از درون تنظیمات گرافیکی بازی، کیفیت تصویر بازی را به قدری کاهش بدهید. تا بازی به حالت روان و بدون هیچ گونه اشکالی اجراء گردد. بدین هنگام خواهد بود که بازی در اصطلاح لگ نمی زند. این بدان معنا است که سیستم شما در حد توان خود فشار وارده به واسطه ی بازی را متحمل شده و کنترل می کند. هم اکنون علاوه بر آن که گرافیک بازی را کم نمودید، دیگر مشکل خاصی هم به چَشم نخواهد خورد و می توانید با خیالی آسوده به بازی خود ادامه بدهید.

حال اگر که سیستم شما توان کافی را در خود نداشته باشد، از سویی شما هم گرافیک بازی را بیشتر و بیشتر بنمایید. به این هنگام بازی روان و بدون لگ اجراء نشده و شاید هم بازی قدری کند پیش رود، که شما اصلاً نتوانید بازی کنید. در این هنگام خواهد بود که سیستم شما زیر فشار و استرس بسیاری قرار خواهد گرفت . نهایتاً ثانیه به ثانیه داغ تر شده و بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می رساند.

اجازه ندهید که لپ تاپ شما بیش از حد معقول داغ بشود

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟ بازی و یا نرم افزار هیچ تفاوتی با همدیگر ندارند. در هر صورت هر دو نیاز به صرف انرژی خواهند داشت. حالا چنانچه که یک بازی و نرم افزاری بسیار سنگین باشد و یا آن که بهینه نباشد، به مقدار انرژی بیشتری هم نیاز خواهد داشت نتیجتاً گرمای بیشتری را هم تولید خواهد کرد.

البته با توجه به فعالیتی که شما به انجام می رسانید، گرم گردیدن و یا حتی داغ شدن سیستم می تواند کاملاً امری عادی به نظر آید. ولی زمانی این موضوع غیرعادی شده و خطرناک می شود که سیستم بسیار و بسیار داغ شود.

بیشتر بخوانید
علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ

اُورهیت و یا داغ شدن لپ تاپ می تواند منجر به صدمه زدن به سیستم در طولانی مدّت شده و حتی سوختن قطعات لپ تاپ را در پی داشته باشد. البته دیگر اغلب پردازنده های مرکزی و پردازنده های گرافیکی مدرن در سیستم ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

حال محافظ هایی را به جهت پیش گیری از گرم گردیدن بیش از اندازه دارند. برای نمونه؛ از جمله راه حل های جلوگیری از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ، کاهش کارایی و اثربخشی پردازنده مرکزی و یا پردازنده گرافیکی خواهد بود. این گونه دما هم کاهش پیدا خواهد کرد.

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند

چه کاری انجام بدهیم، که سیستم بیش از حد داغ نشود

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند، راه حل ابتدایی این خواهد بود که در حد قدرت لپ تاپ از آن کار بکشید، نه آن که بیش از حد توان سیستم بدان فشار وارد نمایید. این گونه است که سیستم دفعات بسیاری اُورهیت کرده و بازی با لپ تاپ به لپ تاپ فشار وارد خواهد کرد. راه حل دوّم هم این می باشد که از لپ تاپ و یا سیستم خود در جاهای خنک استفاده کنید. راه کار سوّم این است که از لپ تاپ در فضایی استفاده نمایید که هوا به درستی در آن فضا جریان پیدا می کند.

به عنوان نمونه، زمانی که کیس کامپیوتر رو در جایی قرار دهید که راه های ورود و خروج هوای کیس بسته نشده باشه. هوا به راحتی داخل کیس جریان پیدا خواهد کرد. در ارتباط با لپ تاپ هم این موضوع صادق است. مثلاً زمانی که لپ تاپ شما برروی یک پتو و یا فرش قرار گرفته است.

راه های ورود هوا داخل لپ تاپ که در قسمت زیرین آن قرار گرفته است، بسته خواهد شد. سپس هوا به داخل لپ تاپ وارد نشده و آن نیز سریع تر از حد معقول گرم خواهد شد. یکی دیگر از راه حل ها برای اینکه آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟ در ادامه متن می باشد.

آیا از کول پد می توانیم برای خنک کردن لپ تاپ خود استفاده کنیم

بله، پاسخ به این پرسش هم گاهاً می تواند مثبت و گاهاً هم منفی باشد. البته که برخی از اوقات میان علما اختلاف نظر رخ می دهد. برخی ها چنین می گویند که اگر می خواهی لپ تاپ تو بیشتر عمر کند و… از کول پد استفاده کن. بعضی ها هم یک کول پد تهیه می کنند و چنین انتظاری دارند که آن نیز چون یک فریزر عمل نماید! امّا در واقع کول پد برای این اختراع نشده است که لپ تاپ شما را زیر فشار سنگین چون یخچال خنک نماید و بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب نزد.

بنابراین کول پد به چه دردی می خورد؟ کول پد ها در واقع با توجه به نوع خود و قیمتی که به خود اختصاص داده اند. کارایی متفاوتی را شامل می شوند. درون کول پدها از فن های دمنده و همچنین مکنده بهره گرفته می شود. بنابراین فن های دمنده هوا را به داخل لپ تاپ هدایت و مکنده هوای گرم درون لپ تاپ را به بیرون هدایت می نمایند.

بیشتر بخوانید
راه حل برای رفع مشکل صدای زیاد فن لپ تاپ

در چه شرایطی می توانیم از کول پد استفاده کنیم

در شرایطی که سیستم خنک کننده لپ تاپ شما ضعیف است و به درستی از پس تهویه ی هوای درون لپ تاپ بر نمی آید! یا طی مواردی که شما مایل هستید در دراز مدّت با لپ تاپ خود بازی نمایید. این گونه است که بازی با لپ تاپ به لپ تاپ صدمه نخواهد زد.

چرا که هوای خنک با سرعت بیشتری به درون لپ تاپ هدایت گردیده و یا هوای گرم به سرعت از داخل لپ تاپ به بیرون رانده می شود. وگرنه زمانی که لپ تاپ شما دارای یک سیستم خنک کننده مطلوب باشد. شما می توانید به آسانی کارهای سبک، نیمه سنگین و سنگین خود را انجام داده و لذّت ببرید.

بازی با لپ تاپ به لپ تاپ و کیبورد یا موس آن آسیب خواهد زد

آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟ در حقیقت زمانی که ما با لپ تاپ خود بازی می کنیم، بیش از حد معمول از موس و کیبورد بهره می گیریم. حال این پرسش پیش خواهد آمد که آیا بازی نمودن می تواند به موس و یا صفحه کلید صدمه رساند؟ خب بهتر است بگوییم که این موضوع بیشتر به طریقه ی بازی نمودن شما وابسته خواهد بود.

به عنوان اگر که شما کاملاً ملایم از موس و کیبورد بهره گیرید، می توانید تا به سال ها بدون هیچ گونه مشکلی از آن ها استفاده بنمایید. ولی اگر که شما جوگیر شده و با موس و کیبورد وحشیانه برخورد نمایید. قطعاً که در آینده ای نه چندان دور به مشکل خواهید خورد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری درمورد آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟ دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم به شما بگوییم که چگونه بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب خواهد رساند؟ شما قطعاً  با رعایت موارد بیان شده در قسمت فوقانی متن می توانید از ورود فشار به لپ تاپ خود پیش گیری کرده و تا سالیان طولانی آن را مورد استفاده قرار بدهید.

البته که می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید‌. ما سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این زمینه باشیم. آیا بازی با لپ تاپ به لپ تاپ آسیب می زند؟ راهکار چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *