گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک ،همه برندهای لپ تاپ متفاوت ساخته شده اند. در گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک آن ها بر اساس اندازه، وزن، قدرت، قابلیت ها، روش هایی که کاربران می توانند وارد شوند و غیره متفاوت می باشند. اما همه آن ها سیستم هایی در بسته بندی کوچک هستند. لپ تاپ یکی از پایه های اصلی در میان لوازم الکترونیکی است. لپ تاپ‌های استوک علاوه بر سخت‌افزار جدیدتر برای عملکرد، گزینه‌های مناسبی برای افرادی هستند. که می‌خواهند دستگاه تلفنی داشته باشند. که عملکرد بهتری نسبت به دیگر لپ تاپ ها داشته باشد.

طبقه های مختلف لپ تاپ استوک

 • درجهA

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک لپ تاپ استوک در درجه Aدر وضعیت عمومی عالی و در شرایط کار عالی می باشد. با این حال، کوچکترین احتمالی وجود دارد. که برخی از علائم فقط به دلیل کمی فرسودگی و پارگی ایجاد شود. یک لپ تاپ درجه یک لپ تاپی است. که به طور مشخص در شرایط بکر قرار دارد. برای یک لپ‌تاپ درجه یک امتیاز می‌شود باید تقریباً نو باشد و نشانه‌ای از سایش کمی داشته باشد. به طور معمول، سه شرایط وجود دارد که به رتبه بندی درجه A می شود.

 • هرگز فروخته نشد اما با مدل جدیدتر جایگزین شده است.
 •  فروخته شد و خریدار آن را بدون استفاده از آن پس داد.
 • لپ تاپ در یک محیط تجاری استفاده می شود و سایش کمی را تحمل می کند.

برای دریافت گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک، یک لپ تاپ هیچ نشانه‌ای از فرسودگی نشان نمی‌دهد. ویژگی‌های به روز و پردازنده فعلی باشد. و باید دارای شارژر ارتقا یافته و دفترچه راهنمای مالک باشد. از آن جایی که لپ تاپ‌های درجه یک واقعاً جدید هستند. ممکن است با یک سال ضمانت ارائه شوند.

 • درجه B

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک درجه Bوضعیت خوب لپ تاپ است. و احتمالاً دارای خراش یا علائم است. با این حال، هیچ بخش از دست رفته وجود ندارد. عمر باتری تضمین نشده است. در این صورت لپ تاپ برای استفاده منظم شارژ نگه می دارد. ممکن است علائم امنیتی آن حذف شده باشد. لپ تاپ های درجه B، نشانه های استفاده از آن، مانند خط و خش یا فرسودگی کلیدها را نشان می دهند. با این حال، به غیر از آن معدود نگرانی‌های زیبایی‌شناختی، لپ‌تاپ درجه‌ی بعدی باید بی‌عیب و نقص عمل کند. صفحه‌کلید، ماوس و صفحه‌نمایش باید در حالت کار عالی باشند.

در گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک لپ تاپ B باید تقریباً از نظر عملکرد با لپ تاپ درجهA مطابقت داشته باشد. معمولاً این درجه کمی قدیمی تر از درجه A هستند. برای دریافت درجه B، لپ‌تاپ باید در شرایط مشخصی باشد. ویژگی‌های عملکردی خوبی داشته باشد. و دارای کابل شارژر و آداپتور تعمیر شده یا پس از فروش باشد. در حالی که لپ‌تاپ‌های درجه B توسط سازنده بازرسی شده . و به دست افراد می‌رسند، بازه زمانی گارانتی کوتاه‌تری دارند. گارانتی معمولی کامپیوترهای درجه B از ۳۰ روز تا یک سال اجرا می شود.

 • درجهC

این نوع از جمله کامپیوتر یا لپ‌تاپی است. که در مغازه و اداره استفاده می‌کنیم با این حال، در وضعیت معقولی، دارای خراش ها و فرورفتگی های احتمالی است. گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک در صورت لزوم، صفحه نمایش ممکن است دارای خراش های ضعیف باشد. که به هیچ وجه استفاده عادی را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

 • علائم فشار روی صفحه نمایش که به سختی برای کاربر قابل توجه است.
 • خراش ها یا علائم جزئی روی صفحه نمایش اما تاثیری بر استفاده عادی ندارد.
 • عمر باتری تضمین نشده است، اما لپ تاپ، در این مورد، برای استفاده منظم شارژ نگه می دارد.
 • ممکن است علائم امنیتی حذف شده باشد.
 • ممکن است یک قفل کمی معیوب داشته باشد.
بیشتر بخوانید
خرید لپ تاپ استوک چکی

یک کامپیوتر درجه C، در حالی که پایین‌ترین درجه از سه درجه است. هنوز هم می‌تواند ارزش بسیار خوبی را برای کسانی که به چند مشکل کوچک اهمیتی نمی‌دهند. و ممکن است نیازی به ویژگی‌های محاسباتی پرقدرت نداشته باشند، ارائه دهد. لپ تاپ های درجه C علائم آشکاری از ساییدگی و پارگی فیزیکی را نشان می‌دهند. و معمولاً دو تا سه سال یا بیشتر سن دارند.

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک علائم فرسودگی بیشتر از علائم موجود در رایانه های درجه B خواهد بود. و می تواند شامل ترک های جزئی در قاب و کلیدهایی باشد که حروف آن از بین رفته است. با این حال، علیرغم ایرادات، یک کامپیوتر درجه C همچنان باید بی عیب و نقص عمل کند. اگرچه عملکرد ممکن است نسبت به لپ تاپ های درجه A یا B با توجه به سن آن ها پویایی کمتری داشته باشد. ویژگی های اصلی لپ تاپ درجه C عبارتند از؛

 • سایش قابل مشاهده و آسیب جزئی به پوسته
 • عملکرد بی عیب و نقص
 •  بازسازی کابل برق و آداپتور .
 • درجه D

شرایط ویژه رایانه یا لپ تاپ آسیب دیده است. اما این مورد در گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک همچنان به طور عادی کار می کند. معمولاً دارای یک ترک یا فرورفتگی قابل توجه است. (همه عیب های زیر رخ نمی دهد، اما ممکن است یک یا دو مورد داشته باشد)

 •  قطعاتی از دست رفته باشند.
 •  روی پلاستیک، معمولاً در اطراف لولاها، ترک داشته باشد.
 •  خراش عمده ای روی صفحه داشته باشد.
 •  به قاب نمایشگر آسیب های زیبایی وارد کند.
 • عمر باتری تضمین نشده است، اما کامپیوتر یا لپ تاپ همچنان شارژ می شود.
 •  توسط تکنسین های ما علامت امنیتی حذف شوند.
 • درجه E

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک در این قسمت گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک آسیب دیده یا معیوب می شود. این موردی است که ما برای فروش آن را تبلیغ نمی کنیم، بهتر است اگر قصد خرید لپ تاپ استوک  را دارید از درجه ۱و۲ استفاده کنید. و به سراغ درجه ۳و۴ نروید چون مشکلات زیادی را برای شما خواهند داشت.

بیشتر بخوانید
بهترین مدل لپ تاپ استوک

نکات مهم گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک

اولین نکته مهم گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک ،هیچ  رازی وجود ندارد که وقتی زمان تعویض لپ تاپ خود فرا می رسد. می توانید پول زیادی را روی یک دستگاه جدید سرمایه گذاری کنید. با این حال، راه حل دیگری برای نیازهای لپ تاپ شما وجود دارد. که می توان در آن صرفه جویی کرد و لپ تاپ قدرتمندی را مورد استفاده قرار دهید. که نیازهای شما را برآورده کند. لپ‌تاپ‌های کارکرده گزینه‌های عالی برای کسانی هستند که به فکر صرفه جویی بودجه هستند.

در حالی که یک رایانه قابل اعتماد و با کارایی بالا در این فرآیند بهتر کار کند. لپ تاپ ساخته شده با لپ تاپ دست دوم متفاوت است. زیرا توسط تکنسین های کارخانه بازرسی، به روز شده و باز شده است. بیشتر لپتاپ‌های بازسازی شده دارای ضمانت‌نامه‌هایی هستند. که با رایانه‌هایی که صرفاً برچسب‌ها را نشان می‌دهد، همراه نیست.

لپ تاپ مبتدی، میان رده یا رده بالا؟

اگر یک لپ‌تاپ ارزان برای کارهای اساسی و استفاده گاه به گاه یا سبک‌تر می‌خواهید و بیش از حد نگران عملکرد، وزن یا عمر باتری نیستید، می‌توانید مدل‌های «بودجه‌ای» قیمت مناسب را پیدا کنید که این کار را انجام می‌دهند. این لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت نسبتاً کم مصرف هستند، اما قادر به انجام کارهای محاسباتی عمومی مانند مرور وب، ایمیل و پردازش کلمه عمومی هستند. آن ها می توانند اکثر وظایف چندرسانه ای اولیه را انجام دهند (به عنوان مثال؛ پخش ویدئو با کیفیت استاندارد). و برای کاربران معمولی و دانش آموزان جوان تر مناسب هستند.

لوازم جانبی لپ تاپ های استوک

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک لپ‌تاپ‌ها دارای صفحه‌نمایش، صفحه‌کلید و ترک‌پد داخلی هستند. اگرچه معمولاً می‌توانید دستگاه‌های خارجی را برای استفاده از لپ‌تاپ به عنوان رایانه رومیزی وصل کنید. اگر می خواهید به طور منظم از لپ تاپ خود به عنوان یک رایانه رومیزی استفاده کنید. وصل کردن یک مانیتور نمایشگر خارجی، صفحه کلید و ماوس ممکن است قابلیت استفاده را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید
خرید لپ تاپ استوک قسطی

لوازم جانبی لپ تاپ های استوک

کاربرد لپ تاپ های استوک

کاربرد گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک ،لپ تاپ‌ها همه کارها را انجام می‌دهند. از ارسال ایمیل گرفته می‌شود تا اجرای برنامه‌های نرم‌افزاری بسیار پیچیده باشد. که شما می‌توانید برای امور مالی خود کنترل کنید. یا کارهایی مانند ویرایش و زیباسازی عکس‌ها را انجام دهید. می‌توان از واژه‌های پردازش‌های مختلف برای نوشتن کتاب یا ایجاد آگهی‌ها استفاده کرد. شما می توانید حساب ها را پرداخت کنید و امور بانکی خود را به صورت آنلاین انجام دهید. می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. ویدئوها را به اشتراک بگذارید. تماس های تلفنی را با مردم برقرار کنید. وب را مرور کنید. و به صورت آنلاین تحقیق کنید و کارهای دیگر انجام دهید.

به لطف قابلیت حمل آن ها، معمولا جابجایی این لپ تاپ ها بسیار ساده است.بنابراین می‌توانید از هر مکانی به وب و ایمیل خود دسترسی داشته باشید یا از مکان‌های مهم عمومی استفاده کنید، مکان‌هایی که دسترسی به اینترنت را از یک کافه، یک پارک، یک مرکز خرید با Wi-Fi و هر مکان عمومی دیگر ارائه می‌کنند.

 • توجه

گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک فراموش نکنید که لپ تاپ های معمولی عمر باتری محدودی دارند. که چند ساعت دوام می آورند، بنابراین اگر می خواهید برای مدت طولانی از منبع برق استفاده کنید. مراقب  باشید و مطمئن باشید که آن را شارژ کنید. فقط برای این که لحظه‌ای که شارژ باتری تمام می‌شود کار شما ناتمام باقی نماند.به این منظورمقاله ای برای شما در نظرگرفتیم ،ایا می دانید چگونه از باتری لپ تاپ خود مراقبت کنیم؟افرایش طول عمر باتری لپ تاپ.

جمع بندی

در گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک نشان داده شده در لپ‌تاپ‌های بازسازی‌شده تعیین می‌کنند که لپ‌تاپ در چه وضعیتی است. و چه نوع آسیب یا فرسودگی (در صورت وجود) را می‌توانید انتظار داشته باشید. رایانه‌های استوک  معمولاً در یکی از سه دسته قرار می‌گیرند اکثر شرکت‌ها آن‌ها را به‌عنوان A، B و C فهرست می‌کنند. خرده‌فروش محبوب Laptops Direct از A1، A2 و A3 استفاده می‌کند.

اما این ها از نظر عملکردی مشابه A، B و C هستند. بسیاری از خرده فروشانی که لپ تاپ های جدید می فروشند. مدل های استوک لپ تاپ را نیز می فروشند. آنچه در انبار خواهند داشت و تخفیف‌های موجود، بسته به لپ‌تاپ‌هایی که بازگردانده. و بازسازی می‌شوند، مرتباً تغییر می‌کنند. بنابراین اگر لپ‌تاپ خاصی را در نظر دارید. ممکن است لازم باشد که بیشتر درباره آن تحقیق کنید. و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *