تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده ،آیا شما تمیز نگه داشتن لپ تاپ خود را جدی میگیرید و یا از آن دست افرادی میباشید که هیچ وقت نسبت به این موضوع اهمیت نداده و آن را جدی نمی گیرید.  لپ تاپ شما که روزی برق آن چشمانتان را میزد، دیگر حال و روز دیدن را ندارد. ما در این متن از ویرا کامپیوتر ظاهر دلربا و فریبنده لپ تاپ شما را باز خواهیم گرداند. بهتر است بگوییم این آموزش از جانب ما، برای افرادی که قصد فروش لپ تاپ خود را دارند، میتواند بسیار مفید باشد.

چنانچه که ظاهر لپ تاپ شما زیبا و چَشم نواز باشد، تصورها همگی بر این موضوع خواهد بود که از آن به خوبی مواظبت نموده اید. پس بدین ترتیب خواهید توانست با قیمتی به نسبت بالاتر، به مرحله ی فروش رسانید. از این جهت پیش از اقدام نسبت به فروش حتماً ابتدا تمیز نمودن لپ تاپ را به خوبی انجام بدهید. سپس از خاطر نبرید که بهتر است هارد آن را هم فرمت بنمایید.

 وسایل لازم برای تمیز نگه داشتن لپ تاپ

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، شما آیتم هایی که جهت تمیز نمودن لپ تاپ نیاز خواهید داشت به راحتی دست یافتنی هستند و البته قیمت بسیاری هم ندارند. امکان دارد که اگر از قبل در منزل خود بگردید تمامی آن ها را پیدا کنید.‌

 • پارچه یا دستمال مایکروفایبر

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، البته شما میتوانید کار خود را حتی با استفاده از یک دستمال حوله ای نرم هم انجام دهید. ولی پارچه های مایکروفایبر مخصوص تمیز کردن لپ تاپ هم بسیار است و شما میتوانید جهت انجام کار خود یکی از آن ها را تهیه بنمایید.

 • آبی که تصفیه شده است

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، نیازی به بهره گیری از شیشه پاک کن و یا ماده تمیز کننده لپ تاپ نخواهد بود. آب تصفیه شده هم بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. حتی کمپانی اپل بهره گیری از آب تصفیه گردیده بدون جرم را برای تمیز نمودن لپ تاپ پیشنهاد می نماید.

 • ظرف اسپری

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، میبایست آب را اسپری بنمایید. از این جهت شما به یک اسپری‌ عادی نیاز خواهید داشت. میتوانید از اسپری خالی مواد شست و شوی آشپزخانه مادر خود بهره گیرید. ولی بهتر است از تمیز بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

تمیز نگه داشتن لپ تاپ
تمیز نگه داشتن لپ تاپ
 • یک دستمال مرطوب ضد باکتری

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، حائز اهمیت نیست از چه برندی بهره گیری مینمایید. هرچه که هست نباید مواد رنگ برداشته باشد. اگر که میخواهید لپ تاپ شما بوی خوب لیمو به خود بگیرد میتوانید از اقسام اسانس های آن بهره گیرید.

 • چند عدد گوش پاک کن

این مورد هم که در هر خانه ای قابل دسترس است!

 • یک دمنده هوا

اغلب از دمنده هوا جهت تمیز نمودن دوربین های عکاسی بهره‌ گیری میشود. هر برندی که باشد حائز اهمیت نیست. در خاطر داشته باشید برای این فعالیت هرگز از سشوار، دمنده هوای الکتریکی و هرچیزی که هوای گرم پرتاب مینماید، استفاده ننمایید.

 • هوای فشرده

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، برای تمیز نگه داشتن لپ تاپ و پاک نمودن گرد و غبارها به این یک مورد نیازمند خواهید بود.

 • الکل سفید را فراموش نکنید

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، به احتمال بسیار به این یک مورد نیاز پیدا نخواهید نمود. ولی به هنگامی که صفحه نمایشگر شما جرم بسیار بدی داشته باشد تنها راهکار آن الکل خواهد بود.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های گیمینگ لنوو

 مواردی که شما جهت تمیز نگه داشتن لپ تاپ بدان نیاز نخواهید داشت

اگر که شما در جای جای اینترنت بگردید راهنما های بسیاری در ارتباط با تمیز نمودن لپ تاپ پیدا خواهید کرد. شاید حرف از اسپری ضد عفونی کننده، همچنین اسپری‌ های آئروسل و مواد و ترکیبات حرفه ای ویژه نظافت لپ تاپ به میانه ها آورده بشود، تمامی آن ها را نادیده بی انگارید.

کمپانی های اپل و اچ پی تنها توصیه بهره گیری از هوای فشرده به همراه آب تصفیه شده را داده اند و چنین بیان نموده اند از آئروسل ها بهره گیری نشود. شرکت اپل این گونه بیان میدارد که از آئروسل ها و موادی که حلال رنگ میباشند، بهره نگیرید. موادی که هیدروژن پروکسید دارند به رنگ بدنه لپ تاپ صدمه میزنند. حائز اهمیت تر از همه در این آموزش خواهید دید که این ها تمامی خرج اضافه خواهد بود.

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده

 لپ تاپ خود را خاموش بنمایید

لازم است در راستای تمیز نگه داشتن لپ تاپ و پاکیزه نمودن آن، لپ تاپ را خاموش بنمایید. دستگاه میبایست حتماً در حالت Shut down باشد، حواستان به این موضوع باشد آن را در حالت Sleep  واقع ننمایید.خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ در اثر تمیز کردن لپ تاپ چگونه اتفاق می افتد.

 • نظافت بدنه لپ تاپ

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده، در این راهنما هم لپ تاپ های حاوی بدنه پلاستیکی و هم لپ تاپ های حاوی بدنه فلزی را بررسی خواهیم کرد. صفحه لپ تاپ را ببندید و با یک عدد پارچه مایکروفایبر مرطوب بدنه لپ تاپ را به آرامی تمیز کنید. منظور ما از مرطوب چیست! یعنی دستمال را برداشته و دو الی سه عدد اسپری بر روی آن بزنید. به همین آسانی! در خاطر خود داشته باشید که پارچه نباید زیاد خیس باشد و یا آب از پارچه چکه چکه کند.

در زمان تمیز نمودن بدنه، پارچه را بالا و پایین و یا چپ و راست نکنید! بهترین شیوه حرکت دورانی خواهد بود. به این حالت هم لکه ها بهتر پاک خواهند شد و هم فشار بسیاری به لپ تاپ شما وارد نمیشود.

_ نکته بسیار مهم

جهت تمیز نمودن از کف دستان خود اصلاً استفاده ننمایید. به جای این کار پارچه را با انگشتان خود برروی بدنه لپ تاپ حرکت بدهید. این کار را تنها در جهت دورانی انجام و پارچه را حرکت بدهید.

همین کار را بر روی قسمت های بغل لپ تاپ و همچنین پشت لپ تاپ انجام بدهید. از درگاه های لپ تاپ به ویژه پورت شارژر لپ تاپ دوری بنمایید. به عبارتی نباید بدان ها رطوبت برسد. این نیز از جمله نکاتی است که در راستای تمیز نگه داشتن لپ تاپ باید بدان توجه نمایید.

در پایان یک عدد گوش پاک کن را به دست گرفته و تمامی گوشه ها و حفره هایی که پارچه مرطوب به آن ها نرسیده را تمیز بنمایید.

 • پد لمسی و نیز کیبورد لپ تاپ

یک عدد دستمال تمیز دیگر را به دست بگیرید و پد لمسی را با همان حرکات دورانی از هر گونه لکه و گرد و خاک تمیز کنید. اکنون به قسمت سخت داستان میرسیم یعنی کیبورد لپ تاپ! ممکن است شما ندانید، امّا کیبورد آلوده ترین قسمت لپ تاپ شما خواهد بود. بنابر همین دلیل است که در اینجا به پارچه های مرطوب ضد باکتری نیازمند خواهیم بود و مشقت بارترین قسمت سرویس لپ تاپ همین بخش، یعنی نظافت کیبورد خواهد بود.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپتاپ ال جی

در ابتدا با دمنده هوا کار خود را شروع میکنیم. چنانچه که کیبورد لپ تاپ شما بسته میباشد «منظور ما کیبوردهایی میباشد که فاصله میان کلیدها بسته است» این دمنده کار بسیاری نمیتواند به انجام رساند. چنانچه که کیبورد شما از نوع باز باشد، میتوانید گرد و خاک بسیاری را با استفاده از این دمنده از میان ببرید. شما باید دمنده را به حالت زاویه دار در میان کلیدها واقع بنمایید و فشار بدهید. در خاطر داشته باشید که این زاویه را اصلاً نباید تغییر بدهید و در همین راستا کار را به انجام برسانید. به این هنگام بیشترین تأثیر را با این دمنده خواهید دید.

گام بعدی

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده ،در گام بعدی یک عدد دستمال مایکروفایبر جدیدی را برداشته و بر روی تمامی کلیدها به آرامی بکشید تا تمامی گرد و خاک های سطحی پاک گردند. ما این دستمال را در دنیای تمیز نگه داشتن لپ تاپ، دستمال خاکی صدا مینماییم. پس از آن هر کلید را با استفاده از دستمال مرطوب ضد باکتری به خوبی پاک کنید.

دستمال که کثیف گردید میبایست آن را کنار گذاشته و یکی دیگر را به دست بگیرید. البته بهتر است بگوییم که شما نباید به کیبورد خود خیلی فشار وارد کنید. پس از ضد عفونی نمودن کیبورد است که میتوانید یک دستمال مرطوب را به دست گرفته و برروی کیبورد خود بکشید. به این هنگام است که کیبورد شما برق می‌افتد.

 • تمیز نمودن درگاه های ورودی لپ تاپ

دمنده را به دست بگیرید و کلّیه‌ ی پورت های ورودی را گرد و غبار زدایی بنمایید. پس از آن به یک عدد گوش پاک کن نیاز خواهید داشت. در این وهله اصلاً نباید فشار بسیاری را وارد بنمایید. از آن سوی که پین های داخل درگاه ها بسیار حساس میباشند و به هنگام کج گردیدن یا صدمه دیدن به آسانی یک پورت از کار می‌افتد. پس از انجام دو کار یاد شده در قسمت فوقانی متن اگر باز هم به نظر شما گرد و خاک داخل پورت ها وجود دارد، از اسپری هوای فشرده بهره گیرید. در خاطر داشته باشید که حتماً با اعمال یک زاویه اسپری را انجام بدهید.‌

 • به صفحه نمایش لپ تاپ میرسیم

جهت تمیز نگه داشتن لپ تاپ نباید نسبت به صفحه نمایش چشم پوشی کنیم. در این مرحله لازم است بیش از همیشه حواس خود را جمع بنمایید. فشار بیش از اندازه در اینجای کار به یک پیکسل مرده در صفحه نمایشگر لپ تاپ موجب میگردد. بنابراین بهتر است مراقب باشید.

براساس برند و مدل لپ تاپ خود، صفحه نمایشگر آن میتواند TN و یا IPS باشد. اغلب پنل های TN حساس تر میباشند ولو IPS ها دارای یک صفحه محافظ شیشه ای برروی خود هستند.

_ نکته مهم تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده

جهت تمیز نمودن ال سی دی، بدین حالت عمل نمایید که لپ تاپ را به پشت برروی یک سطحی صاف قرار بدهید. به حالتی که کیبورد لپ تاپ در هوا باشد. در این شرایط شما بهتر میتوانید صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز بنمایید‌. چرا که با فشردن دستمال ال سی دی ثابت باقی خواهد ماند و فشار معینی هم بدان وارد میگردد‌.

اکنون با استفاده از یک دستمال، گرد و غبار صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز بنمایید‌. جهت تمیز نمودن گوشه های صفحه نمایش میبایست پارچه را جمع و میان دو انگشت خود جای بدهید. در واقع جهت بهتر تمیز نمودن این قسمت ها توصیه میکنیم پارچه را میان دو انگشت خود نپیچانید‌. به جای این کار شما میتوانید به یک گوش پاک کن اکتفاء کنید.

بیشتر بخوانید
نحوه اسکرین شات گرفتن در لپ تاپ

در ادامه ی کار

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده ،همانند مراحل قبل یک عدد دستمال مایکروفایبر تمیز را با استفاده از آب اسپری نموده و با بهره گیری از آن صفحه نمایشگر را با حرکات دورانی تمیز بنمایید‌. اگر قصد تمیز کردن گوشه و کنار صفحه نمایشگر را دارید، همانند مرحله قبل دستمال را جمع نموده و این کار را انجام بدهید.

طی نود درصد مواقع صفحه نمایشگر لپ تاپ با این شیوه تمیز میشود. اگر اوضاع و احوال ال سی دی بسیار خراب بود و آب به تنهایی کفایت نکرد، محلولی حاوی نیم آب و نیم الکل درست بنمایید و محلول را برروی یک پارچه تمیز دیگر اسپری بنمایید. به آسانی با استفاده از پارچه و محلول لکه موجود برروی صفحه نمایش پاک خواهد شد.

 • تمیز کردن فن و قسمت های درونی لپ تاپ

 در راستای تمیز نگه داشتن لپ تاپ نسبت به فن و قسمت های درونی لپ تاپ بی توجه نباشید. اگر که دستگاه شما دارای مشکل گرمایی است تمیز نمودن فن و مجرای خروجی هوا میتواند به برطرف شدن این مشکل کمک بنماید.

 لپ تاپ هایی که میتوانید باز کنید

برخی از لپ تاپ ها، دارای یک پنل زیرین هستند. پنلی که به آسانی با فشردن یک کلید و یا باز نمودن چند عدد پیچ، باز میگردند. شما با باز نمودن آن میتوانید دل و دماغ لپ تاپ را از پنجره کوچکی ببینید. اگر که لپ تاپ شما دارای این قابلیت است، میتوانید با استفاده از دفتر راهنما این پنل را بگشایید.

زمانی که لپ تاپ باز گردید، میتوانید با اسپری هوای فشرده آن را به خوبی خاک روبی بنمایید‌. لوله باریک و نازک اسپری هوای فشرده را داخل قسمت های درونی واقع نموده و اسپری کنید. مواظب باشید نوک این لوله به قطعات داخلی لپ تاپ شما صدمه نزند‌. از جمله بهترین روش ها مورد هدف قرار دادن پنل خروجی فن لپ تاپ خواهد بود.

 لپ تاپ هایی که نمیتوانید باز کنید

حال جهت تمیز نگه داشتن لپ تاپ هایی که باز نمیشوند چه! به هنگامی که لپ تاپ شما باز شدنی نمیباشد و یا باز نمودن آن کار هرکسی نیست، کار شما بسیار ساده تر خواهد شد. سر لوله مخزن هوای فشرده را داخل پنل خروجی فن لپ تاپ نموده و اسپری بنمایید. بهتر است یاد آوری کنیم که نباید سر لوله مخزن به قسمت های سخت افزاری و حساس لپ تاپ شما برخورد بنماید.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این متن از خود به شما گفتیم که رازهای تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده چیست. شما میتوانید با تکیه بر روش های یاد شده در قسمت فوقانی متن لپ تاپ خود را به خوبی تمیز نموده و باری دیگر لپ تاپی نو بسازید. بهتر است خاطر نشان شویم که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و متخصص سعی میکنیم به تمامی پرسش های شما در حیطه لپ تاپ پاسخ گو باشیم. حال شما میتوانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *