لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی، قبل از هر چیز باید بدانیم لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی چه مدل لپ تاپی است و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟. چرا که یک لپ تاپ خوب و لپ تاپ مناسب برای عکاسان یا گرافیست ها مانند یک ابزار اساسی و بسیار مهم عمل می کند . هر گونه نقص یا کمبودی در این سیستم سبب پایین آمدن کیفیت کار این عزیزان می شود.

به علاوه به دلیل آن که عکاسان و گرافیک کاران ساعت های زیادی از روز را مجبور به کار با سیستم های خود هستند. بایستی کیفیت تصویر و صفحه نمایشگر لپ تاپ به گونه ای باشد که چشمان آن ها را آسیب نزد و یا باعث کمتر خسته شدن چشم آن ها شود. همچنین مانیتور های مات که نور را به چشم کاربر منعکس نمی کنند، لپ تاپ های مناسب تری برای انجام کارهای گرافیکی هستند.

نکته در باره لپ تاپ گرافیکی

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی، اولین نکته آن است که لپ تاپ های ویژه کارهای گرافیکی و عکاسی باید وضوح تصویر و صفحه نمایشگر عالی و با کیفیتی داشته باشند. نمایش جزئیات پیکسل ها و دقت رنگ ها برای عکاسان و گرافیست ها بسیار اهمیت دارد. به همین منظور نیز لپ تاپ های مناسب کار عکاسی باید کارت گرافیک حرفه ای و پیشرفته و سنگینی داشته باشند.

علاوه بر آن نوع سخت افزار و سیستم عامل لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی باید قدرت پردازشگری قوی و سرعت پردازش بسیار بالایی داشته باشد. بنابراین باید لپ تاپ هایی با هارد های قوی و پر سرعت برای کار عکاسی و گرافیکی انتخاب نمود.

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی، همگی می دانیم که نرم افزار های فتوشاپ و ویرایش عکس و تصویر نرم افزار های سنگینی هستند که رزولوشن بالایی دارند. بنابراین بهتر است که لپ تاپ ویژه کار عکاسی و گرافیکی دارای کارت گرافیک مستقلی باشد.

ویژگی های دیگر لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی، همان طور که در بالاتر شرح دادیم. به دلیل کارت گرافیک قوی و سرعت پردازش بالایی که باید لپ تاپ های مناسب کار عکاسی و گرافیکی داشته باشند. قیمت آن ها بسیار بالا می رود. در نتیجه بیشتر این عزیزان به خرید لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی روی می آورند.

علاوه بر دارا بودن کارت گرافیکی حرفه ای و پیشرفته و جداگانه و صفحه نمایشگر عالی با رزولوشن تصویر بسیار بالا و یا FULL HD، لپ تاپ های مناسب کار گرافیکی باید صفحه نمایشگر وسیع و بزرگی نیز داشته باشند. به صورتی که ابعاد صفحه نمایش این مدل لپ تاپ ها باید از ۱۵٫۶ اینچ بزرگتر باشد. هر چند که برخی عکاسان که مجبور به حمل همیشگی لپ تاپ های خود هستند. ترجیح می دهند که صفحه نمایش های بزرگی نداشته باشند و همان لپ تاپ های در اندازه های معمولی را ترجیح می دهند.

بیشتر بخوانید
آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

به علاوه بهتر است که لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی مجزا و بالایی باشد. به طور کلی رم و حافظه بالا و قوی لپ تاپ های مناسب کار گرافیکی و عکاسی جهت کیفیت و سرعت کار از اهمیت بالایی برخوردار هستند. ویژگی مهم دیگر در مورد لپ تاپ های مناسب کار گرافیکی سطح پردازشگر و سیستم عامل یا CPU است. در این موارد حتی تفاوت نسل پردازنده ها نیز بسیار اهمیت دارد و در سهولت و سرعت کار موثر است. همچنین دقت صفحه نمایش لپ تاپ های ویژه عکاسی و کار های گرافیکی باید در حدود ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ مگا پیکسل باشد و کمتر از این مقدار بر کیفیت کار شما تاثیر منفی می گذارد.

لپ تاپ استوک گرافیکی
لپ تاپ استوک گرافیکی

قیمت لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی

بدیهی است که قیمت لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی بسیار پایین تر و ارزان تر از قیمت لپ تاپ های نو و آکبند این مدل است. مثل همیشه لپ تاپ های برند لنوو از قیمت پایین تری نسبت به لپ تاپ های برند های دیگر برخوردار هستند. با این وجود ارزان ترین لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی از برند لنوو از قیمت حدود ۸ میلیون تومان در بازار شروع می شود. تا قیمت های حدودی ۳۰ میلیون تومان و بالاتر ادامه دارد. در حالی که قیمت لپ تاپ های نوی مناسب کار گرافیکی دست کم از ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان شروع می شود.

این تفاوت قیمت های مختلف موجود در لپ تاپ های استوک مناسب کارهای گرافیکی در بازار به دلیل تفاوت در سخت افزار و CPU و سطح کارت گرافیک و رزولوشن تصویر و کیفیت صفحه نمایش و دیگر امکانات آن سیستم ها است. لپ تاپ های ویژه مناسب کار گرافیکی که به لپ تاپ های رندر یا رندرینگ نیز معروف هستند. دارای پردازنده های کلاس صنعتی هستند و کارهای انیمیشن سازی و یا طراحی و مهندسی را نیز می توانند انجام دهند.

لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی، به دلیل همین سخت افزار قدرتمند و امکانات گرافیکی که این مدل لپ تاپ های گرافیکی دارند. قیمت مدل های نو و آکبند آن ها بسیار گران است و عکاسان و گرافیست های زیادی ترجیح می دهند. که از انواع لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی خریداری کنند. به علاوه درخواست برای خرید این نوع لپ تاپ به نسبت لپ تاپ های گیمینگ بیشتر است و لپ تاپ های دست دوم مناسب کار گرافیکی پر فروش تر هستند.

بیشتر بخوانید
بررسی انواع صفحه نمایش لپ تاپ

خرید لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی

همان طور که گفته شد تقاضا برای خرید لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی بیشتر از لپ تاپ های مدل نوی آن است. زیرا کاهش قیمت آشکاری بین مدل نو و استوک این سری از لپ تاپ ها وجود دارد. ضمن آن که تفاوت چندانی از لحاظ کیفیتی بین مدل های دست دوم یا نوی آن ها وجود ندارد.

البته خرید لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی یک خرید کاملاً تخصصی و حرفه ای است که نیاز به دانش و اطلاعات کافی در این زمینه دارد. بعد از توجه به قدرت و سرعت سیستم پردازنده لپ تاپ های مخصوص کار گرافیکی، توجه به سطح کارت گرافیک نیز نکته حائز اهمیت دیگری است. زیرا یک لپ تاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی در حد حرفه ای باید حداقل ۴ تا ۸ گیگا بایت کارت گرافیکی جداگانه داشته باشد . برای کارهای ساده گرافیکی ۲ گیگا بایت کارت گرافیکی نیز کافی است.

نکته قابل توجه دیگری که در هنگام خرید عکاسی و کارهای باید مد نظر داشته باشید، توجه به کیفیت  مانیتور آن است. یک صفحه نمایش خوب و ایده آل برای کارهای گرافیکی مانیتوری است که درصد بیشتری از فضای رنگی SRGB  را پوشش دهد. به این ترتیب که هرچه این فضای رنگی به صد در صد  نزدیک تر باشد خطای رنگی کمتر می شود. به علاوه صفحه نمایش های مناسب برای کارهای گرافیکی بهتر است از تکنولوژی IPS بهره مند باشند. چرا که این مدل از صفحه نمایش ها امکان مشاهده تصاویر را از هر زاویه و با همان کیفیت یکسان برای کاربران خود فراهم می سازند.

به دلیل همین ظرایف و نکات تخصصی ویژه است که گفته می شود خرید عکاسی و کارهای یک خرید حرفه ای و تخصصی است . باید از فروشگاه های معتبر انجام شود.

لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی
لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی

خرید لپتاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی از فروشگاه ویرا کامپیوتر

یکی از فروشگاه های تخصصی عرضه کننده لپ تاپ های دست دوم مناسب کار گرافیکی و با کیفیت، فروشگاه ویرا کامپیوتر است. که با قیمت های مناسب خود در امر خدمت رسانی به مشتریان عزیز کوشا و فعال است. این فروشگاه با عرضه بیش از ۱۰۲ مدل لپ تاپ های استوک از برند های مشهور دنیا مانند لنوو، توشیبا، فوجیتسو، ایسر، دل و ایسوس در خدمت عکاسان و گرافیست های عزیز برای خرید انواع مختلف لپ تاپ های مناسب کار گرافیکی می باشد.

بیشتر بخوانید
تعمیر لپ تاپ توشیبا

کلیه لپ تاپ های دست دوم عرضه شده توسط فروشگاه ویرا کامپیوتر دارای ضمانت اصالت کالا و گارانتی معتبر می باشند. ضمن آن که این فروشگاه امکان خرید اقساطی انواع لپ تاپ را بدون اخذ ضامن فراهم نموده است . بدین ترتیب امکان خرید لپ تاپ را برای همه اقشار جامعه مهیا کرده است.

ویراکامپیوتر

لازم به ذکر است که فروشگاه ویرا کامپیوتر به منظور رفاه حال همه مشتریان عزیز و به دلیل کنترل قیمت های لپ تاپ های موجود در فروشگاه خود، تمرکز بیشتری بر لپ تاپ های برند لنوو دارد. زیرا این مدل لپ تاپ ها قیمت های بسیار مناسب و در حد متوسطی دارند و در حد توان خرید بیشتر مردم جامعه هستند.

ضمن آن که برخی مدل های لپ تاپ لنوو دارای سیستم پردازنده ۷ هسته ای و از نسل ششم یا هشتم پردازنده ها هستند. به خوبی از عهده کارهای گرافیکی بر می آیند. بنابراین فروشگاه ویرا کامپیوتر ضمن حفظ کیفیت و امکانات سخت افزاری مدل های لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی در تعدیل و کنترل قیمت های لپ تاپ های استوک نیز بسیار موفق بوده است.

جمع بندی آخر در مورد لپتاپ دست دوم مناسب کار گرافیکی

سخن پایانی درباره موضوع لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی آن است. که هنگام خرید این لپ تاپ های تخصصی و حرفه ای به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. زیرا این مدل لپ تاپ ها علاوه بر سیستم عامل قوی و پردازشگر های حرفه ای و پیشرفته ای که نیاز دارند. باید امکانات گرافیکی مناسب و کافی داشته باشند. برای مثال کارت گرافیک قوی با حافظه گرافیکی جداگانه، مانیتور های حرفه ای و ویژه با رزولوشن تصویر بالا و باکیفیت با تعداد پیکسل های بالا از جمله موارد مهمی است. که هنگام خرید لپ تاپ دست دوم مناسب عکاسی و کارهای گرافیکی باید در نظر گرفته شود.

ضمن آن که لپ تاپ های نو و آکبند مناسب کار گرافیکی از هر برندی که انتخاب شوند، دارای قیمت های بالا و گرانی هستند. به همین دلیل تقاضا برای خرید لپ تاپ های استوک مناسب کار گرافیکی بیشتر از لپ تاپ های نوی این مدل است.

در پایان فروشگاه ویرا کامپیوتر را به عکاسان و گرافیست های محترم سراسر ایران معرفی می کنیم .که خرید از آن همراه با قیمت های مناسب و اقتصادی خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *