لپ تاپ اپن باکس چیست

لپ تاپ اپن باکس چیست

لپ تاپ اپن باکس چیست؟

لپ تاپ اپن باکس چیست، اگر که شما کمی در دنیای محصولات و لوازم دیجیتال گردش نمایید، متوجه برخی از اصطلاحات رایج و متداول موجود در این حوزه می شوید. اصطلاحاتی همانند؛ اپن باکس، لپ تاپ استوک، ریفربیش. این کلمات برای محصولاتی چون لپ تاپ، کامپیوتر «پی‌سی»، تلویزیون گاهاً موبایل و… مورد استفاده قرار می گیرد.

ما در این مطلب قصد داریم با شما درباره این موضوع که لپ تاپ اپن باکس چیست؟ بیشتر و جامع تر سخن بگوییم. لپ تاپ اپن باکس دارای چه ویژگی هایی می باشد و تفاوت وجود میان آن و لپ تاپ استوک و ریفربیش در چه ها خلاصه می شود؟ برای تجربه بهتر در خرید لپ تاپ توصیه می کنیم با ما تا پایان این مطلب از ویرا کامپیوتر همراه باشید.‌

لپ تاپ اپن باکس چیست

» آیا می‌ دانید لپ تاپ اپن باکس چیست؟

کالاهای اپن باکس غالباً به کالاهای دیجیتالی اطلاق می شود که مشتریان بعد از خرید آن ها را به هر دلیلی مرجوع نموده است. لپ تاپ اپن باکس چیست، این کالاها همانند لپ تاپ اپن باکس از سلامت فیزیکی و ظاهری محصولات نو بهره مند هستند و هیچ گونه مشکل فنی در خود ندارند. تنها آن که در بازار خارج از ایران به واسطه ی مشتریان به کمپانی تولید کننده ارجاع گردیده اند. لپ تاپ اپن باکس دقیقاً به معنای لپ تاپی است که مشتری ابتدایی، آن را نپسندیده است و به تولید کننده محصول ارسال نموده است.

اکنون ما شانس این موضوع را خواهیم داشت که لپ تاپ اپن باکس و یا جعبه باز را با قیمتی اندک تر از محصول نو و آکبند تهیه نماییم. دقّت عمل نسبت بدین نکته که لپ تاپ های اپن باکس و یا جعبه باز لپ تاپ های صحیح و سالمی هستند که هیچ گونه مشکلی ندارد و تا به حال از آن ها بهره گیری نشده است و چون یک لپ تاپ کاملاً آکبند و پلمپ می باشد، بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. در بطن لپ تاپ های اپن باکس تنها و تنها پلمپ جعبه باز گردیده است و هیچ گونه مشکلاتی در این لپ تاپ ها به چشم نمی خورد.

» به چه علّت لپ تاپ اپن باکس به واسطه ی خریداران به فروشگاه ارجاع داده می شود؟

اگر که شما در ارتباط با کسب علم و دانش بیشتر حول محور لپ تاپ اپن باکس همچنان مصمم و قاطع هستید شاید از خود چنین بپرسید که علّت این موضوع چیست؛ به چه دلیل لپ تاپ ها به واسطه ی خریداران به فروشگاه ارجاع داده می شود! در این قسمت ما مایل هستیم به دلایل موضوع بهتر و واضح تر اشاره ای داشته باشیم؛

 • هنگامی که لپ تاپ ایراد و اشکالات جزئی و کوچک همانند؛ رنگ پریدگی، خط و خش کوچک در خود داشته باشد امکان دارد به واسطه ی خریدار به فروشنده ارجاع داده بشود. اغلب این قبیل از ایرادات به هنگام جا به جایی کالا رخ می‌ دهد و قسمی از عیب‌ های فنی به شمار نمی رود.
 • هنگامی که کاربر نتواند بازی ها و همچنین برنامه های کاربری خود را برروی لپ تاپ خود نصب نماید، امکان برگشت لپ تاپ به فروشگاه به واسطه ی خریدار وجود دارد.
 • گاهاً لپ تاپ با سلیقه و علاقه خریدار به لحاظ رنگ و مدل و ابعاد خود سازگاری ندارد. «غالباً این موضوع در خریدهای اینترنتی رخ می دهد.»
 • بعضی از لپ تاپ های موجود که کاملاً نو و تمیز می باشند ولو از جعبه گشوده شده اند تا در ویترین های مغازه و فروشگاه ها به منظور مشاهده خریداران واقع گردد.
 • امکان دارد خریدار محترم بعد از امتحان نمودن لپ تاپ متوجه ایرادات و اشکالات جزئی گردد ولی به دلیل نبود تخصص در رفع و رجوع این قبیل از ایرادات آن را به فروشگاه مربوطه ارجاع نماید.
 • ممکن است لپ تاپ در قسمت گمرک به دلیل بازدید کارشناس گمرک از محتویات داخل ساک همراه مسافر، برگشت داده بشود.
بیشتر بخوانید
تعمیر لپتاپ ال جی

_ نکته بسیار مهم

لپ تاپ اپن باکس چیست، گزارشات ارائه شده از جانب شرکت Accenture چنین نشان می دهد که تنها پنج درصد از ابزارها و امکانات دیجیتال اپن باکس می توانند دربرگیرنده نقص در قطعات خود باشند.

» تفاوت موجود میان انواع لپ تاپ اپن باکس و استوک و ریفربیش

حال آن که با ماهیت لپ تاپ اپن باکس به خوبی آشنا شده اید ما در این قسمت از مطلب خود مایل هستیم به وارسی تفاوت های اقسام گوناگون لپ تاپ های اپن باکس و استوک و ریفربیش بپردازیم. بنابر این دلیل ما مایل هستیم تا به صورت مستقل و جداگانه به تعریف هریک از این لپ تاپ ها مبادرت ورزیم.

_ لپ تاپ استوک چیست؟

زمانی که ما می گوییم لپ تاپی استوک می باشد یعنی آن لپ تاپ یک مرتبه خریداری شده است و به واسطه ی کاربر برای مدّت زمانی طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. «بنابراین کارکرده و یا دست دوم می باشد.» البته که امکان دارد خریدار تنها پس از چند ماه لپ تاپ را بنابر هر علّتی به فروشنده لپ تاپ برگرداند. شما می توانید در فروشگاه ویرا کامپیوتر اقسام گوناگون لپ تاپ استوک اروپایی و آمریکایی را با تضمین مقدار قیمت و کیفیت برای خود تهیه نمایید.

در فروشگاه های خارجی کالا و محصولات بازگردانده شده را به دلیل این موضوع که از کارتن اصلی کارخانه بیرون آمده است، در داخل انبار محافظت و نگهداری می کنند. این محصولات را پس از گرد آورد به حالت گرید بندی گوناگونی همانند؛ A, B, C, D طبقه بندی کرده و به صورت عمده فروشی آن ها را مجدداً به دست کاربران می رسانند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر از گرید بندی یا طبقه بندی لپ تاپ استوک مطلب بیان شده در قسمت ذیل را مطالعه کنید.

لپ تاپ استوک چیست

_ درجه بندی لپ تاپ های استوک

 • درجه A

مشخصات ظاهری این لپ تاپ ها در حد مناسب می باشد و بدون هر گونه خط و خش می باشند. به گونه ای که هیچ گونه تفاوتی را با کالای نو و آکبند ندارند. این قبیل از لپ تاپ ها حداکثر شش ماه به واسطه ی خریدار بهره گیری شده اند.

 • درجه B

لپ تاپ های موجود در این درجه بندی ها، امکان دارد که از مقدار خط و خش و یا ترک های کاملاً جزئی و کوچک برخوردار باشد. لپ تاپ اپن باکس چیست، غالباً این ایرادات و اشکالات به حالتی نمی باشند که آن ها را جدی گرفت. بنابراین این قبیل از ایرادات به چشم شما نمی آید. مهم سالم بودن و اصل بودن لپ تاپ از منظر کارکرد می باشد که به این لحاظ لپ تاپ های درجه اِی تفاوت بسیاری با نوع «بی» ندارد.

_ نکته بسیار مهم

لپ تاپ اپن باکس چیست، قیمت لپ تاپ های استوک درجه B اندک تر از درجه A می باشد. پس برای شما که دارای بودجه ی محدودی می باشید این قبیل از لپ تاپ ها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید
تنظیمات بایوس لپ تاپ اچ پی

_ مهم ترین مزایای لپ تاپ استوک چیست؟

 • این دست از لپ تاپ ها در مقابل پرسش لپ تاپ اپن باکس چیست؟ دارای قیمت مقرون به صرفه تری می باشد.
 • نوع A از ظاهر و کیفیت بسیاری بهره مند است.
 • دارای ماندگاری و طول عمر بسیاری می باشد.
 • شما می توانید این قبیل از لپ تاپ ها را ارتقاء بدهید.

_ مهم ترین معایب لپ تاپ استوک چیست؟

 • دارای ظاهری ساده به نسبت لپ تاپ اپن باکس می باشد.
 • وزن آن ها به نسبت زیاد است.
 • در اکثریت مواقع از گارانتی معتبر و قابل قبولی برخوردار نیست.

» لپ تاپ ریفربیش چیست؟

حال که تا به این قسمت از مطلب ما شما با این موضوع که لپ تاپ اپن باکس چیست؟ آشنا شدید بهتر است کوتاه نگاهی را هم به چیستی لپ تاپ ریفربیش داشته باشیم. با درج نمودن واژه ریفربیش در گوگل ترنسلیت به کلمه مرمت شده و یا ترمیم شده خواهیم رسید. با این حساب می توان چنین بیان نمود که لپ تاپ ریفربیش دستگاهی می باشد که حاوی ایراد فنی و یا قطعاتی می باشد و به واسطه ی شخصی متخصص این ایراد رفع و رجوع شده است. بهتر است خاطر نشان شویم که این محصولات آکبند بوده و هیچ گونه بهره‌ گیری از آن ها نشده است.

دستگاه هایی که ریفر گردیده اند، برروی بسته بندی خود حاوی بارکد معینی می باشند و می توان به سهولت آن ها را تشخیص داد. لپ تاپ اپن باکس چیست، این قبیل از لپ تاپ ها به دلیل پلمپ بودن هیچ تفاوت ظاهری با نمونه های نو که از کارخانه تولید می گردند، نخواهند داشت. حتی بسیاری از افراد این لپ تاپ ها را تحت عنوان کالای پلمپ به مشتریان می فروشند.

لپ تاپ اپن باکس چیست، در این بینابین امکان دارد در زمان مواجه شدن با لپ تاپ ریفربیش با دو اصطلاح؛ Factory Refurbished, Certified Refurbished رو به رو شوید. بهتر است با ما همراه باشید که این اصطلاح را برای شما به خوبی معنا کنیم.

لپ تاپ ریفربیش چیست

_ Factory Refurbished

لپ تاپ هایی که حاوی برچسب فکتوری ریفربیشد می باشند، به هنگام تولید و در قسمت کنترل کیفیت به واسطه ی کارشناس عیب یابی گردیده اند. البته که این لپ تاپ ها برای باری دیگر به منظور عیب یابی در کارخانه ها مورد بررسی قرار می گیرند. در پایان بعد از تأیید شدن به واسطه ی مسئول کنترل کیفیت وارد چرخه فروش بازار می گردند. محصولاتی با برچسب فکتوری ریفربیشد به نسبت کالاهای بدون ارجاع قیمت اندک تری را دارند و همچنین آن ها در مقایسه با کالاها و محصولات اصلی بسته بندی های متفاوتی را دارند.

_ Certified Refurbished

ولی این دسته از ریفربیش ها محصولاتی می باشند که خریدار پس از بهره گیری از آن ها در چهارچوب زمانی بسیار اندک محصول را در راستای رفع ایراد و اشکال به کارخانه و یا فروشنده برمی گرداند. این قبیل از کالاها پس از رفع و رجوع ایراد خود برای باری دیگر به چرخه ی فروش بازار برگردانده می شود. لازم به بیان است که این محصولات کاملاً نو می باشند. با این اوصاف این گونه از عودت کالا Certified Refurbished را می توان گونه ای اپن باکس نام گذاری کرد.

بیشتر بخوانید
شارژ لپ تاپ و نکاتی که برای سلامتی باتری باید رعایت کنید

» در جمع بندی تفاوت اقسام گوناگون لپ تاپ اپن باکس، استوک و ریفربیش می توانیم چنین بگوییم که

 • لپ تاپ های استوک به نسبت لپ تاپ اپن باکس و ریفربیش قیمت کمتری را به خود اختصاص داده است. ولی از نظر ظاهری نسبت به دو موارد نام برده شده پایین تر است.
 • لپ تاپ های اپن باکس و ریفربیشد به لحاظ ظاهری و قیمت در یک حد و حدود می باشند. البته با این تفاوت که در Factory Refurbished به دست مشتریان خود نرسیده است و پیش از این که وارد چرخه فروش گردد به واسطه ی کارشناسان متخصص رفع اشکال شده است. حال آن که لپ تاپ اپن باکس بعد از آن که به واسطه ی مشتری وارسی شد به منظور رفع ایراد به فروشگاه و یا کارخانه ارسال می شود.

» لپ تاپ اپن باکس بخریم یا نخریم؟

اگر که شما تا به این قسمت از مطلب ما با عنوان لپ تاپ اپن باکس چیست؟ همراه‌مان بوده باشید، قطعاً به تصویر واضح و شفافی از لپ تاپ اپن باکس دست پیدا کرده اید. ولی اگر که شما بازهم مردد می باشید که آیا لپ تاپ اپن باکس بخرید یا نخرید! میبایست بگوییم که این محصولات در حد و حدود نو می باشند و غالباً از کارت گارانتی معتبری هم بهره مند می باشند.

وجود کارت گارانتی این امکان را به شما خواهد داد که از سلامت محصول اطمینان خاطر کسب کنید. شما می‌ توانید یک الی دو روز محصولات اپن باکس را تست نمایید. به هنگامی که با برخی از اشکالات مواجه شدید، هزینه هایی که پرداخت نموده اید تماماً به حساب شما واریز خواهد شد.

لپ تاپ اپن باکس چیست، اگر که شما جزئی از این دست افراد می باشید، پیشنهاد می کنیم در خرید لپ تاپ اپن باکس تعلل نکنید؛

 • افرادی که نیازمند لپ تاپ هایی با پایانی ترین امکانات و حافظه قدرتمند هستند. ولی از توان مالی لازم به منظور تهیه نمونه های پلمپ برخوردار نمی باشند. «به عنوان نمونه؛ گیمرهایی که نیازمند لپ تاپ گیمینگ هستند.»
 • تعمیرکاران؛ این دست از افراد می توانند لپ تاپ اپن باکس را تهیه کنند و با تست قطعات آن ها بهره گیری گوناگونی از آن ها نمایند.
 • اشخاصی که مبتدی می باشند و در عین حال ظاهر لپ تاپ هم برای آن ها از مقدار اهمیت خاصی بهره مند است.

» چند توصیه کاربردی در راستای خرید لپ تاپ اپن باکس

اگر که شما دوستان عزیز قصد خرید لپ تاپ اپن باکس را دارید به طور حتم این موارد را طی خرید خود در نظر بی انگارید؛

 • از فروشگاه معتبر خرید خود را به انجام رسانید.
 • در ارتباط با اعتبار و اصالت محصول تحقیق نمایید.
 • از وجود گارانتی و ضمانت کالا اپن باکس مطمئن شوید.
 • ظاهر این لپ تاپ ها نباید با نمونه آکبند دارای تفاوت باشد‌. تنها جعبه آن ها باز گردیده است.
 • از اورجینال بودن تجهیزات جانبی لپ تاپ اطمینان خاطر کسب کنید. «به ویژه شارژر لپ تاپ.»

نتیجه گیری

لپ تاپ اپن باکس چیست، اگر که شما باز هم در زمینه لپ تاپ اپن باکس، سؤال دارید می توانید در قسمت دیدگاه ها آن ها را مطرح نمایید. یا حتی در راستای کسب مشاوره بیشتر شما می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. در پایان ما امیدواریم که شما با این موضوع به خوبی آشنا شده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *