از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟

از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟

از کجا باید متوجه بشویم که لپ تاپ دست دوم است؟

از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ تست لپ تاپ دست دوم می تواند شرایطی را مهیا سازد که بفهمیم لپ تاپ دست دوم است و یا نو! بازار مربوط به تکنولوژی بازار پرپیچ و خمی است و اگر که شما اطلاعات کامل در ارتباط با تجهیزات نداشته باشید، امکان دارد لپ تاپ دست دوم را به جای لپ تاپ نو و پلمپ به شما بفروشند! به منظور تست لپ تاپ دست دوم شیوه های متنوعی به چشم می خورد که می توانید با استفاده از آن ها از این رویدادهای ناگوار پیش گیری کنید.

حتی انتخاب از بینابین بهترین لپ تاپ استوک می تواند برای شما بهتر از خرید یک لپ تاپ دست دوم باشد. زیرا آن ها به عبارتی همان لپ تاپ های نویی می باشند که مشکل سخت افزاری جزئی را در خود دارند. به هر حال بهتر است ما به این پرسش شما پاسخ دهیم که « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ »

از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟
از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟

ما از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟

بدون تردید در زمان خرید بهترین مدل لپ تاپ استوک و همچنین تهیه لپ تاپ های دست دوم می توانید از شیوه های متنوع و راه های مختلفی برای تشخیص این موضوع بهره گیرید. لپ تاپ های نو به هیچ عنوان ایرادی را در خود ندارند و غالباً در زمان تست نمودن با هیچ گونه مشکلاتی رو به رو نمی شوند. با این وجود در صورت توجه به تست لپ تاپ دست دوم می توانید با این ایرادهای کوچک مواجه شوید. البته که برخی از این ایرادها به حالتی می باشند که حتی نیازمند توجه بسیاری هم نیستند. به هنگام خرید اقسام گوناگون لپ تاپ می توانید از بروز این قبیل از مشکلات پیش گیری کنید.

توصیه ما به شما این است که خرید خود را از فروشگاه ویرا کامپیوتر به انجام رسانید. این فروشگاه تمامی مشخصات و خصوصیات را در اختیار شما واقع می نماید. علاوه بر این ها با تضمین کالاهای خود تمامی نگرانی ها و هراس شما را از خرید، برطرف می کند. شما به هنگام وقوع هرگونه مشکلاتی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

این در حالی می باشد که بعضی از فروشگاه های موجود به دلیل وجود مالیات و همچنین وجود واسطه ها همان لپ تاپ را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند. البته گاهاً قیمت لپ تاپ ها به دو عامل وجود گارانتی و یا عدم وجود گارانتی وابسته است. به گونه ای که در صورت وجود گارانتی قیمت لپ تاپ کمی بیشتر برای شما محاسبه خواهد شد. شاید به همین دلیل است که بیشتر کاربران خرید لپ تاپ بدون گارانتی را ترجیح می دهند. حال به هنگام بروز مشکل چه خواهد شد؟ شما که دیگر به این هنگام نمی توانید هیچ گونه اقدامی کنید!

شیوه های تست لپ تاپ دست دوم

با تهیه لپ تاپ دست دوم نمی توانید ضررهای بسیاری را متحمل گردید. به منظور پیش گیری از آن ما به شما توصیه می کنیم پیش از تهیه لپ تاپ دست دوم به پرسش « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » پاسخ دهید. در ابتدا می‌باید تمامی اطلاعات و مشخصات مندرج برروی کارتن را با دیگر مشخصات خود لپ تاپ مطابقت دهید. این گونه شما می توانید یکی از مراحل تست لپ تاپ دست دوم را انجام بدهید. در مورد بعدی ما به شما توصیه می کنیم حتماً از لپ تاپ هایی استفاده نمایید که دارای ویندوز می باشند.

بیشتر بخوانید
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دوم

اگر که ویندوز نداشت حتماً در زمان تهیه بدون اتلاف زمان آن را دانلود کنید و بر روی لپ تاپ نصب نمایید. بعد از آن که توانستید ویندوز را برروی لپ تاپ نصب نمایید در بخش مای کامپیوتر کلیک راست نموده و برروی عبارت properties کلیک نمایید تا تمامی اطلاعات منوط بر رم و سی پی یو در اختیار شما واقع گردد. مسیر یاد شده را برای باری دیگر سپری کرده و روی عبارت و سربرگ های مدّنظر برروی گزینه دیوایس منیجر کلیک نمایید تا کلّیه‌ ی اطلاعات منوط بر درایوها را مشاهده کنید.

  • روشی دیگر به منظور دستیابی به اطلاعات

و امّا یکی دیگر از روش های پاسخ به پرسش « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » و تست لپ تاپ دست دوم استفاده از کلید ترکیبی R, WIN می باشد. کلیدهای مربوطه را فشار بدهید، در این هنگام صفحه ای به عنوان dxdiag باز خواهد شد. در این هنگام شما می توانید با ورود به سربرگ Display کلّیه ی اطلاعات منوط بر نصب گرافیک را به دست آورید. بهتر است خاطر نشان شویم که شما باید پیش از تهیه لپ تاپ دست دوم آن را تست نمایید. برای این کار می توانید وارد قسمت Nvidia Control Panel گردید.

به همان شکل که می بینید تمامی اطلاعات مربوط به مشخصات کارت گرافیک مقابل دیدگان شما قرار گرفته است و می توانید از سلامت تمامی پیکسل ها اطمینان خاطر کسب کنید. نهایتاً با کنترل نمودن تاچ پد و کیبورد لپ تاپ از نو بودن آن مطمئن شوید. علاوه بر این ها شما می توانید نور صفحه نمایشگر و روشنایی لپ تاپ را با یک فایل صوتی و تصویری برای بلندگوی دستگاه و مدیا پلیر آن تست نمایید. البته تست باتری لپ تاپ و شارژر آن هم از مقدار اهمیت بسیاری برخوردار است.

به منظور تست لپ تاپ دست دوم از چه نرم افزارهایی استفاده کنیم بهتر است؟

حال که شما پاسخ سؤال خود یعنی « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » را به دست آورید، بهتر است در ارتباط با تست لپ تاپ دست دوم با یکدیگر سخن بگوییم. این کار را شما خود هم می توانید انجام دهید. ولی برای آن که ما بتوانیم از سلامت کامل سخت افزار لپ تاپ اطمینان خاطر کسب کنیم، لازم است از بعضی اپلیکیشن های موجود در این زمینه بهره گیریم. با دانلود نیز نصب آن برروی سیستم، شما می توانید سخت افزار خود را عیب یابی نمایید. Bumln test professional نوین ترین نرم افزار تست لپ تاپ می باشد که شرایطی را مهیا می سازد تا کلّیه ی اجزاء و قطعات لپ تاپ مورد وارسی واقع شود.

کارایی این نرم افزار به حالتی است که دستورات سی پی یو را بنابر عملیات ریاضی و محاسبات simd محاسبه و بررسی می نماید و با چک نمودن کامل هارد دیسک، کارت صوت، رایتر، کارت گرافیک دستگاه، رم و… قطعات تشکیل دهنده سیستم را به گونه ای کامل مورد وارسی قرار می دهد. برای انجام این کار تنها لازم است که نرم افزار را دانلود نموده و تنها با چند کلیک این عملیات را به انجام رسانید.

بیشتر بخوانید
خرید لپ تاپ استوک

عملیات تست هارد دیسک لپ تاپ

علاوه بر انجام کارهای عنوان شده در قسمت فوقانی متن شما می توانید قسمت های متنوعی از لپ تاپ را به صورت جداگانه و مستقل تست نمایید. به عنوان نمونه می توانید با بهره گیری از برنامه چک دیسک exe که در گستره ی ویندوز وجود دارد کلّیه ی اقدامات و مشخصات هارد دیسک را کنترل نمایید.

در این هنگام شما می توانید در صورت وجود سکتورهای خراب آن ها را تشخیص دهید. برای آن که بتوان هارد دیسک لپ تاپ را به گونه ای کامل بررسی کرد می توانید از خط فرمان کامند لاین بهره گیرید. آن نیز می تواند در « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » بسیار کارساز باشد!

علاوه بر این ها شما می توانید به بخش My Computer رفته و درایو مدّنظر خود را انتخاب نمایید. با کلیک راست کردن برروی اندروید روی عبارت properties  کلیک نمایید ضمن این سربرگ های مدّنظر Toolsرا اتخاذ کرده و در قسمت Error Checking برروی عبارت Check کلیک بنمایید‌. با این اتخاذ، شما کلّیه ی خطاهای موجود در درایو را چک نموده و بررسی می کنید ولی اگر که علاقه دارید کلّیه ی درایو به حالت کامل چک گردد میبایست برروی عبارت Scan for and attempt recovery of bad sectors کلیک بنمایید.

حال یکی دیگر از نرم افزارها یا اپلیکیشن هایی که شما می توانید در راستای تست هارد دیسک آن را مورد استفاده قرار دهید، برنامه دیسک می باشد که در محل ویندوز واقع می شود. آن نیز با چک نمودن کلّیه ی اطلاعات منوط بر هارد دیسک، شما را از وجود هر گونه خرابی مطلع می سازد. بنابراین شما می توانید با بهره گیری از هشدارهای این برنامه تمامی مشکلات هارد را از میان ببرید.

از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟
از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟

تست لپ تاپ دست دوم به واسطه مادربورد

در پاسخ به « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » علاوه بر تست هارد دیسک، مادربورد هم از جمله شاخص های حائز اهمیت خواهد بود. برای این کار شما می توانید از اپلیکیشن AIDA 64 Extreme Edition بهره گیرید. این اپلیکیشن با اسم اختصاری AIDA انتشار پیدا کرده است. آن نیز دارای تست جداگانه برای تمامی مشخصات مادربورد می باشد. با نصب این برنامه شما می توانید سخت افزارهای منوط بر مادربورد را به حالت جداگانه و مستقل ارزیابی نمایید. به هنگام وقوع مشکل یا خطا به واسطه ی این برنامه شما هشدارهایی را دریافت می کنید که می توانید جهت از میان بردن آن ها اقدام نمایید.

تست لپ تاپ دست دوم توسط سی پی یو

بله، خرابی قلب تپنده یک لپ تاپ دست دوم می تواند کلّیه ی اقدامات و کارایی لپ تاپ را تحت تأثیر خود قرار دهد. برای آن که بتوان از سلامت سی پی یو مطمئن شد راه ساده ای پیش روی شما وجود دارد. لپ تاپ خود را روشن کنید و از آن استفاده نمایید. بدون تردید سی پی یو سالم بعد از گذر تنها چند دقیقه اقدام به تولید گرما خواهد کرد.

چنانچه که لپ تاپ شما همچنان خنک باشد اطمینان خاطر داشته باشید که سی پی یو با برخی از مشکلات رو به رو شده است. علاوه بر این ها با وجود این موضوع که سی پی یو نقش آنالیز و پردازش تمامی اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری را دارد ولی می توانید به روش ساده تری به خراب بودن آن پی ببرید‌. به هنگام بروز مشکل در بخش سی پی یو با فشردن دکمه پاور دستگاه شما روشن نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

اگر که با تست هر یک از موارد فوقانی در ارتباط با « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » چیزی دستگیر شما نشد می توانید از پایانی ترین شیوه ی Event Viewer بهره گیرید. شیوه ی بیان شده در قسمت فوقانی متن تمامی اقدامات و فعالیت های سیستم لپ تاپ را در اختیار شما واقع می نماید.

اگر که لپ تاپ دست دوم از هیچ گونه مشکلی برخوردار نبود می توانید با بهره گیری از این گزینه از پایانی ترین فعالیت های انجام شده برروی لپ تاپ آگاه گردید. علاوه بر این ها با استناد بدین روش می توانید از Task manager بهره گیرید. برای این امر در محیط ویندوز به حالت همزمان Del + ALT + CTRL را بفشارید و در صفحه گشوده شده از بین سربرگ های موجود برروی عبارت Performance  کلیک نمایید تا صفحه دیگری در مقابل دیدگان شما باز شود. در امتداد ماجرا برروی عبارت Time UP از سربرگ سی پی یو کلیک نمایید.

جالب است به این نکته هم اشاره ای داشته باشیم که یکی از صریح ترین پاسخ ها در پرسش « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » باتری لپ تاپ می باشد. لپ تاپ های پلمپ و نو دارای قابلیت شارژ بالایی می باشند. حال آن که لپ تاپ های دست دوم به دلیل بهره گیری زیاد از آداپتور و باتری مدّت زمان کمتری را برای شارژ رسانه اختصاص خواهند داد.

تست لپ تاپ دست دوم توسط سی پی یو
از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟

نتیجه گیری

ما در این مطلب سعی کردیم پاسخ گوی سؤال شما یعنی « از کجا بفهمیم لپ تاپ دست دوم است؟ » باشیم. با استناد به مطالب بیان شده در قسمت فوقانی متن به منظور تست لپ تاپ دست دوم روش های بسیاری وجود دارد. شما می توانید با تست لپ تاپ دست دوم قیمت مناسب و عادلانه ای را برای پرداخت در نظر بگیرید. به همان شکل که عنوان گردید برای آن که شما بتوانید یک لپ تاپ نو از دست دوم را تشخیص بدهید در ابتدای امر می توانید آن را راه اندازی بنمایید. غالباً لپ تاپ های دست دوم با مقدار کندی بیشتری راه اندازی می شوند.

علاوه بر این ها اگر که به صفحه نمایشگر لپ تاپ توجه داشته باشید، ممکن است برخی پیکسل های مورد نظر شما را به خود جذب نماید. البته که این پیکسل ها می توانند به مرور زمان بیشتر شده و منجر به خرابی کل صفحه نمایشگر لپ تاپ شما گردند.

بنابراین علاوه بر این ها به منظور شناخت لپ تاپ دست دوم می توانید مدّت زمانی را که برای بوت شدن نیاز دارید را در نظر بی انگارید. چنانچه که این مدّت زمان بیشتر از حد معمول بود، بدون تردید لپ تاپ انتخاب شده از جانب شما نو نمی باشد. دوستان عزیز بهتر است در پایان خاطر نشان شویم که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما قطعاً سعی می کنیم بهترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در زمینه لپ تاپ و جوانب گوناگون آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *