پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ

در زمان خرید سی پی یو گیمینگ میبایست به این نکته توجه داشته باشید که تناسب بین کارکرد و بودجه شما رعایت شود. در امتداد متن چگونگی انتخاب سی پی یو مناسب لپ تاپ گیمینگ را به شما خواهیم گفت. سپس در پایان پنج پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ را به شما معرفی خواهیم کرد.

البته که ما در این مطلب از ویرا کامپیوتر علاوه بر وارسی سی پی یو مناسب سیستم های گیمینگ، بنچمارک پردازنده های مناسب را هم برای شما آماده نموده ایم. آیا می دانید، بنچمارک گیری به چه معناست؟ اگر که نمی دانید با ما در امتداد این مطلب از خود همراه باشید.

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ

انتخاب پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ چگونه امکان پذیر است

برای انتخاب بهترین سی پی یو لپ تاپ گیمینگ به قسمت زیر توجه کنید.

  • اتخاذ میان اینتل و یا AMD

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ، امکان دارد بعضی اِی اِم دی را ترجیح بدهند و برخی دیگر از افراد اینتل را! ولی بعضی از مدل های گران قیمت و مشهورِ اینتل در زمان بازی عملکرد بسیار بهتری را از خود نشان می دهند. و پردازنده های اِی اِم دی در مسئولیت هایی چون؛ ویرایش ویدئو «البته در زیر سایه وجود هسته و رشته هایی بیشتر» بهتر و مناسب تر عمل می نمایند.

  • در راستای بازی نمودن سرعت کلاک حائز اهمیت تر از تعداد هسته ها خواهد بود

سرعت بیشتر کلاک سی پی یو منجر به کارکرد بهتر در امورات ساده و متداول و رایج همانند بازی می گردد. حال آن که تعداد هسته بیشتر به شما کمک خواهد کرد تا بازی های زمان بر را با مقدار سرعت بیشتری به انجام برسانید. در پایان، پردازنده هایی سریع ترین و بهترین اند که سرعت کلاک بیشتری  در خود فرار داده اند.

  • بودجه یک سیستم کامپیوتری تمام و کمال

هیچ زمان یک پردازنده قدرتمند و گران قیمت را به رم و همچنین کارت گرافیک ضعیف متصل ننمایید.

  • آیا می دانستید اورکلاک مناسب همه نمی باشد

برای اغلب افرادی که بازی می کنند منطقی تر به نظر می رسد تا کمی مقدار پول بیشتری را صرف کنند و یک سی پی یو رده بالا تهیه نمایند تا آن که هزینه بابت تهیه یک خنک کننده رده بالا پرداخت کنند و زمان بسیاری هدر بدهند تا کارکرد پردازنده را اندکی بهتر از پیش نمایند.

بیشتر بخوانید
مشخصات یک لپ تاپ گیمینگ برای بازی

خب تا به اینجای مطلب ما سعی نمودیم شما را با چگونگی انتخاب پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ و انتخاب لپ تاپ گیمینگ آشنا سازیم. بهتر است در نتیجه بنچمارک که توسط ما تهیه شده است بگوییم تمامی پردازنده های اینتل و اِی اِم دی را دیدن فرمایید.

بهترین پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ سال ۲۰۲۲

  • AMD RYZEN 5600K

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ، پردازنده نام برده با کارکردی بهتر و مطلوب تر از پردازنده های اینتل در رتبه اول لیست ما قرار دارد.  پردازنده   AMD RYZEN 5600K دوازده رشته و شش هسته دارد. البته که در بر گیرنده قیمت بیشتری هم به نسبت نسل پیش خود است. ولو عملکرد آن در بازی و همچنین اجرای اپلیکیشن ها بهتر گردیده است. این سی پی یو و حتی اینتل کور آی نه ۱۰۹۰۰K را هم در انجام بازی شکست می دهد که با وجود فاصله قیمتی میان دو مورد نام برده شده باز هم منحصر به فرد است.

بهتر است ناگفته نماند که AMD RYZEN 5600K کم مصرف ترین پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ هم اکنون است. ریز معماری صورت گرفته از جانب ذن سه کمپانی اِی اِم دی منجر گردیده است تا IPC افزایشی نوزده درصدی به خود ببیند. در کارکرد بازی های  تک رشته و همچنین چند رشته، اثرات زیادی دارد. به عبارتی این پردازنده کارکردی مشابه برادر بزرگ تر و همچنین گران تر خود RYZEN 7 5800x از خود نشان می دهد. بنابراین این نیز منجر گردیده است تا AMD RYZEN 5600K کارکردی منحصر به فرد در بازی داشته باشد.

  • اینتل Core i7 10700k

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ، اینتل CORE i7 10700k پردازنده ای می باشد که با مقدار قیمتی معقول، توان بیشتری به نسبت پردازنده های کور آی نه برای شما با خود به همراه می آورد. البته که این کارکرد در بازی هم بسیار قابل توجه نمی باشد. این پردازنده به لحاظ کارکردی حدوداً پا به پای RYZEN 7 5800x عمل خواهد نمود ولی ارزش بیشتری به نسبت قیمت خود برای شما به همراه خواهد آورد. با این وجود اپلیکیشن های سنگین به قدر کافی توانمند نمی باشد ولی در زمینه گیمینگ واقعاً که نمی توان ایرادی را بدان وارد کرد. بنابراین می توان چنین بیان نمود که پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ است.

بیشتر بخوانید
آیا لپ تاپ گیمینگ انتخاب خوبی است؟

اورکلاک پردازنده های اینتل نسبت به اِی اِم دی بیشتر خواهد بود و شما می توانید فرکانس ۱۰۷۰۰k در تمامی هسته ها تا به پنج گیگاهرتز هم رسانید. البته که در عوض پردازنده های اِی اِم دی از pcle 4.0 حمایت می نماید. البته که قابل ذکر است که حمایت از pcle 4.0 اثرات چندانی در کارکرد گیمینگ پردازنده ندارد و کاری که به انجام می رساند این است که اجازه می دهد شما از اِس‌اِس‌دی ها pcle 4.0 با بالاترین و بهترین کارکرد بهره بگیرید.

  • اینتل کور آی پنج ۱۰۴۰۰F

پردازنده اینتل  انتخاب خوبی است. که با  قیمت مناسب برای گیمرها است. این نوع از پردازنده به نسبت نسل پیشین خود، سریع تر عمل می نماید ولو پسوند اِف چنین نشان می دهد که فاقد یک پارچه اینتل می باشد که البته این موضوع مشکلی را برای گیمرهای عزیز رقم نخواهد زد. مگر زمانی که شما مایل باشید از QuickSync بهره گیرید. به هر حال این نیز از جمله پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ می باشد.

البته موارد دیگری هم به چشم می خورد که در زمان تهیه اینتل کور آی پنج ۱۰۴۰۰F باید مورد توجه قرار گیرد. برای نمونه امکان اورکلاک دارد.  می توانید با پول پس انداز خود مادر برد H470 تهیه کنید. این پردازنده به همراه خود یک خنک کننده دارد. با آن که امکان دارد این پردازنده در آزمایش های چند رشته ای به سرعت سایر پردازنده های موجود نباشد. ولو در کارکرد گیمینگ همپای پایانی ترین نسل AMD 3900X عمل می نماید.

  • اینتل کور آی پنج ۹۴۰۰F

اینتل core i5 9400F از نسخه پیشین یعنی آن که core i5 8400 اندکی سریع تر می باشد ولی چون؛ core i5 10400F  بدون گرافیک یک پارچه اینتل می باشد و نمی توان این قبیل از پردازنده ها را اورکلاک نمود.  می توان وجه ذخیره را در برای خرید مادر برد H370 قرار داد. یک عدد خنک کننده در جعبه این سی پی یو قرار دارد.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های گیمینگ ۲۰۲۲ در بازار

مسئله ای که در بیشتر پردازنده ها نیز به چشم نمی خورد. با این که امکان دارد آی پنج ۹۴۰۰ سرعتی چون دیگر پردازنده ها ندارد. ولو هنوز هم می توان بازی های روز را در آن به اجراء رساند. در آتی امکان دارد که از پس انجام بازی های سنگین و همچنین در جزئیات بر نیاید ولی هم اکنون که می تواند پاسخ گوی نیاز شما باشد مگر نه! پس اگر که شما به دنباله ی یک پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ می باشید، قطعاً که این پردازنده می تواند برای شما مناسب باشد.

  • اینتل کور آی سه ۱۰۱۰۰

پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ، نظر شما در ارتباط با فهرست قبلی متن از ما چیست؟ آیا شما فکر می کنید می شود. سی پی یو دیگری را به این لیست اضافه کرد؟

اگر که شما به دنباله ی یک پردازنده ارزان قیمت گیمینگ می باشید که به شما اجازه دهد تا سیستمی گیمینگ البته که با مقدار کیفیت بالا بسازید، اینتل کور آی سه ۱۰۱۰۰ آیتمی خواهد بود که ارزش توجه به خود را دارد. این دسته از پردازنده ها با چهار هسته و هشت رشته هیچ مشکلی در اجراءی بازی ها ندارد . با قیمت مناسبی دارد. به گیمرها این اجازه را خواهد داد که بودجه خود را به جهت خرید یک کارت گرافیک مناسب صرف نمایند.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با پردازنده مناسب لپ تاپ گیمینگ آشنا سازیم. البته که بهتر است خاطر نشان شویم شما دوستان عزیز می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. قطعاً که ما سعی می کنیم بهترین و مناسب ترین پاسخ گو به تمامی پرسش های شما در این حیطه باشیم. منتظر حضور گرم شما در کناره ی خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *