نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس

نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس

نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس

نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس، فعال نمودن وای فای در لپ تاپ ایسوس آن هم زمانی که شما شدیداً به اینترنت نیازمند هستید، می تواند یک چالش عجیب و غریب محسوب شود! اما چرا؟ زیرا ممکن است بدون آن که شما حواستان به این موضوع باشد دکمه خاموش و روشن وای فای را به اشتباه بزنید. در این زمان است که اینترنت شما قطع خواهد شد.

شما در این زمان چگونه می توانید مشکل خود را برطرف کنید؟ قطعاً شما هم می دانید استفاده از اینترنت این روزها به یکی از واجبات تبدیل گردیده است‌ و متصل شدن به اینترنت از جمله چالش های دنیای تکنولوژی است!

اگر که شما مایل هستید با نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس بیشتر آشنا شوید، با ما تا پایان این مطلب از خود همراه باشید. ما سعی می کنیم به تمامی پرسش های شما حول محور این موضوع پاسخ گو باشیم.

 نحوه فعال نمودن وای فای لپ تاپ در ویندوز

خصوصیت اتصال وای فای به اینترنت برروی تمامی لپ تاپ ها به چشم می خورد. هر چند که امروزه امکان دارد بعضی از لپ تاپ های قدیمی از دیوایس سخت افزاری وای فای برخوردار نباشد. ولی در بیشتر لپ تاپ های کنونی این دیوایس از واجبات به شمار می رود. به منظور فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس می‌باید چند مرحله ساده ذیل را پشت سر بگذارید. ا

لبته که لازم است در قدم ابتدایی از پشتیبانی وای فای لپ تاپ خود اطمینان خاطر کسب کنید. بعد از این موضوع مراحل بیان شده در قسمت ذیل را پشت سر بگذارید تا اتصال لپ تاپ به واسطه ی وای فای به اینترنت صورت پذیرد.

فعال سازی وای فای لپ تاپ از طریق دکمه

نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس،بیشتر لپ تاپ ها دکمه سخت افزاری به منظور خاموش و روشن نمودن دارند. شما در مرحله اول لازم خواهد بود دکمه سخت افزاری برروی لپ تاپ را پیدا نمایید. بعضی از لپ تاپ ها دکمه وای فای برروی یکی از دکمه های اِف‌یک الی اِف‌دوازده واقع شده است. به عنوان نمونه در لپ تاپ ایسوس اِف‌دو همراه با کلید اِف‌اِن دکمه خاموش و روشن نمودن وای فای لپ تاپ می‌ باشد.

در این شرایط شما یک علامت قرمز رنگ برروی وای فای تماشا خواهید کرد که به هنگام روشن گردیدن وای فای نشانه ستاره زرد رنگ نشان دهنده ی روشن گردیدن وای فای از منظر سخت افزاری خواهد بود و حال نوبت بدان رسیده است که به حالت نرم افزاری وارسی های مورد نیاز را به انجام برسانید.

 فعال سازی وای فای لپ تاپ به حالت نرم افزاری

نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس، بعد از اطمینان خاطر از فعال بودن وای فای به حالت سخت افزاری می توانید به حالت نرم افزاری اتصال وای فای را به انجام برسانید. به منظور انجام این کار در گوشه پایین صفحه سمت راست دسکتاپ برروی علامت وای فای کلیک بنمایید.

بعد از آن برروی آیکون وای فای رو به بالا کلیک بنمایید. پس از آن دوباره برروی آیکون بزرگ تر کلیک بنمایید تا وای فای کامپیوتر و یا همان لپ تاپ شما روشن گردد. پس از روشن شدن وای فای شما، مودم های دور و اطراف برای شما نمایش داده می شود. سپس با اتخاذ مودم خود و درج پسورد وای فای به مودم وصل می گردد.

فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس
فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس

 روشن نمودن وای فای لپ تاپ به واسطه تنظیمات ویندوز

از جمله راه هایی که می توانید به منظور فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس انجام بدهید این می باشد که توسط تنظیمات ویندوز این کار را به انجام رسانید. در ابتدای مسیر شما می‌باید وارد تنظیمات ویندوز و یا قسمت تنظیمات شوید. پس از آن در قسمت تنظیمات وارد گزینه Network & Internet بشوید تا این چنین تنظیمات برای شما به نمایش گذارده شود.

حال در قسمت چپ صفحه ای که رو به روی دیدگان شما قرار گرفته است جهت فعال سازی وایرلس لپ تاپ برروی آیکون وای فای کلیک نمایید. در صفحه ای که رو به روی دیدگاه شما باز می شود سوئیچ وای فای را فعال نمایید و آن را در حالت روشن قرار بدهید. اکنون برای شما این امکان فراهم خواهد شد که به مودم مدّنظر دسترسی پیدا کنید.

 چگونگی فعال سازی وایرلس در ویندوز هفت

تنظیماتی که در قسمت فوقانی متن به آن اشاره نمودیم به ویندوز های ده و یازده مربوط می شود. حال اگر که ما بخواهیم وایرلس لپ تاپ خود را در ویندوزهای قدیمی از ویندوز همانند، ویندوز هفت روشن نماییم نیاز خواهد بود، مسیری متفاوت تر پشت سر بگذاریم. در مرحله اول لازم خواهد بود به منظور فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس وارد پنل ویندوز بشوید‌. بعد از ورود به بخش Network and Internet بروید.

این گونه تنظیمات اینترنت در ویندوز هفت برای شما نمایش داده می شود. اکنون لازم است شما وارد صفحه آداپتور های اینترنت در این صفحه بشوید و برروی گزینه Networking and sharing center کلیک نمایید. در پنل سمت چپ گزینه ای با اسم تنظیمات آداپتور اینترنت خواهید داشت و برروی گزینه Change adapter setting کلیک بنمایید.  

Wireless connectionمدّنظر را در این بخش پیدا کنید و برروی آن راست کلیک بنمایید. چنانچه که گزینه اول برای شما گزینه enable نگارش شده است بدین معنا و مفهوم خواهد بود که کارت شبکه وایرلس شما غیر فعال می باشد. حال لازم است به منظور فعال نمودن وایرلس برروی enable کلیک نمایید و چند لحظه ای را در انتظار باشید تا فعال سازی انجام بشود. بعد از فعال گردیدن وایرلس برروی نوار قسمت پایین صفحه برروی علامت وایرلس در ویندوز هفت کلیک بنمایید.

مودم های اطراف برای شما به نمایش درخواهد آمد. حال لازم است شما مودم خود را انتخاب بنمایید و گزینه کانکت را به منظور اتصال به مودم مدّنظر اتخاذ نمایید. پس از آن پسورد وایرلس را درج نمایید و به مودم مدّنظر وصل بشوید.

 فعال سازی وای فای در ویندوز هشت

حال که ما تا به این قسمت از مطلب خود شما را با نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس ویندوز هفت، یازده و ده آشنا ساختیم. بهتر است به سمت و سوی ویندوز هشت گام بگذاریم. اگر که شما بدانید و با شیوه ی اتصال وایرلس در ویندوز هشت آشنایی داشته باشید، دیگر مشکلی نخواهید داشت. در راستای اتصال به وایرلس در ویندوز هشت ممیز یک و هشت در بخش استارت ویندوز عبارت Turn wireless Devices on or off را جست و جو می نماییم.

در صفحه ای که باز می گردد کافی می باشد در قسمت Wireless Devices گزینه وای فای را فعال نماییم، بله به همین راحتی ها وایرلس شما فعال خواهد شد.

 فعال سازی کارت شبکه وای فای به منظور اتصال به اینترنت چگونه است؟

به منظور فعال سازی آداپتور اینترنت تنها کافی است وارد تنظیمات ویندوز خود بشوید و پس از آن از قسمت Network & security وارد تنظیمات اینترنت خود بشوید. بعد از وارد گردیدن به صفحه یاد شده برروی عبارت Status و پس از آن Change adapter options کلیک بنمایید. در انتهای کار برروی آداپتور مدّنظر یعنی آن که کارت شبکه مورد نظر که مایل هستید با آن به اینترنت وصل گردید راست کلیک بنمایید.

پس از آن وب را فعال سازی نموده و برروی عبارت enable کلیک نمایید. همچنین اگر که شما مایل هستید کارت شبکه خاصی را غیر فعال بنمایید می توانید برروی گزینه Disable کلیک کنید.

فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس
فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس

عدم اتصال و فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس و کارت شبکه

اگر که شما مایل می باشید چک نمایید که کارت شبکه شما نصب می باشد و آیا فعال است و یا فعال نیست، می توانید از بخش Device manager ویندوز این کار را به انجام برسانید.‌ به منظور انجام این کار در قسمت سرچ ویندوز عبارت Device manager را سرچ بنمایید و آن را اتخاذ بنمایید تا صفحه مدیریت دیوایس های ویندوز برای شما نمایان گردد. گزینه Network adapters را باز نمایید تا کلّیه ی کارت شبکه ها را نصب گردیده برروی ویندوز خویش را دیدن فرمایید.

_ نکته بسیار مهم؛

کارت شبکه ای که نشانه فلش مشکی رو به پایین است غیر فعال می باشد. همچنین چنانچه که کارت شبکه ای دارید که علامت زرد رنگ تعجب برروی آن به چشم می خورد، به معنی عدم نصب کارت شبکه خواهد بود که در راستای نصب آن لازم خواهد بود که اقدامات مورد نیاز را انجام بدهید.

حال زمان آن رسیده است که برروی آداپتور مدّنظر کلیک راست نمایید و Enable device را اتخاذ کنید.

سوالات متداول شیوه اتصال و نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس

به همان شکل که شما هم شاهد هستید ما در این قسمت از مطلب خود مایل هستیم در رابطه با کارت های شبکه وایرلس و وای فای به پرسش های شما پاسخ بدهیم. حال شما دوستان عزیز هم در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها درج نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ پرسش های خود را به دست آورید. البته شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به صورت تلفنی هم با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان ویراکامپیوتر در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما خواهند بود.

فعال نمودن کارت شبکه از طریق Cmd چگونه است؟

ما در این مطلب از خود تمامی روش های فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس را بررسی کرده ایم. حال در این میانه ها راهی وجود دارد که ما به کمک آن می توانیم کارت شبکه را به واسطه ی Cmd فعال نماییم. برای به انجام رساندن این کار تنها کافی است در سرچ ویندوز command prompt را جست و جو نمایید. برای آن که با دسترسی ادمین باز گردد برروی آن راست کلیک کنید. سپس لازم است شما Run as administrator را اتخاذ نمایید. اکنون لازم است به منظور فعال سازی کارت شبکه مدّنظر دستور netsh interface show interface را نگارش کنید و دکمه اینتر را بفشارید.

بعد از آن دستور  netsh to set interface YOUR – ADAPTER – NAME Anabel را به منظور فعال سازی آداپتور مدّنظر بنویسید و برای باری دیگر اینتر را بزنید. این گونه آداپتور شبکه مدّنظر فعال خواهد شد و شما می توانید به واسطه ی آن به مودم به حالت وایرلس وصل گردید.

 فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس با Power shell

نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس، به همان شکل که شما هم می دانید ما از ویندوز هشت به بالا Power shell را داشته‌ ایم. پس ما می توانیم بدین طریق به وای فای وصل شویم. به منظور انجام این کار در مرحله ابتدایی در بخش سرچ ویندوز Windows power shell را جست و جو بنمایید‌. پس از آن برروی آن راست کلیک کنید تا با اتخاذ گزینه Run as administrator این صفحه را با دسترسی ادمین سیستم باز بنمایید‌.

اکنون لازم است در این صفحه دستور GET – NETADAPTER | FOR MAT – TABLE را درج نمایید و سپس اینتر را بزنید.

اکنون دستور Enable – NETADAPTER – NAME YOUR – ADAPTER – NAME – CONFIRM . $FALSE را هم درج و نهایتاً اینتر را بزنید. با به انجام رساندن مراحل یاد شده وای فای لپ تاپ به واسطه ی پاور شل فعال خواهد شد. از این جهت شما می توانید با آسودگی خیال با وای فای به مودم خود وصل بشوید.

نتیجه گیری

ما در این مطلب (نحوه فعال سازی وای فای لپ تاپ ایسوس) از خود سعی کردیم تمامی راه کارهایی که می توانیم برای نحوه اتصال به مودم به واسطه وایرلس انجام بدیم را وارسی کنیم. قطعاً که شما می توانید به یکی از روش های فوق مشکلات خود را رفع کنید. حال شما قطعاً با مطالعه این مطلب از مجموعه ویرا کامپیوتر می توانید به وایرلس وصل بشوید‌. امیدواریم که این مطلب از ما برای تمامی شما هموطنان عزیز مفید و مؤثر واقع شده باشد.

به همان شکل که شما هم می دانید ویرا کامپیوتر یک مرکز فروشگاهی در راستای فروش انواع لپ تاپ، تجهیزات و لوازم جانبی لپ تاپ و کامپیوتر است. شما می‌ توانید پاسخ تمامی پرسش های خود را از کارشناسان ما بخواهید. ما تا به امروز به میلیون ها پرسش، پاسخ داده ایم. تنها کافی است با شماره های درج شده در صفحه اصلی ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ ایسوس کارکرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *