دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ:

تصور کنید که در حال کار نمودن با لپ تاپ خود می باشید، ولی به ناگاه چشمان شما به قسمت سمت راست و پایین لپ تاپ خود، می افتد و متوجه می شوید که نشانه شارژ شدن لپ تاپ نمایش داده نمی شود! در این قبیل از مواقع غالباً برای بررسی کارکرد طبیعی دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ اقدام به تست نمودن متصل بودن برق، کابل باتری و مواردی همانند این ها می کنید.

لذا ممکن است مشکلات متعددی وجود داشته باشد که منجر شده شما با مسئله شارژ نشدن باتری لپ تاپ دست دوم و گاهی قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ رو به رو شوید. حال دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ چه می تواند باشد؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر حول محور این موضوع با ما تا پایان این مطلب از خود همراه باشید.

نحوه برطرف کردن مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ در انواع گوناگون ویندوزها

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، تفاوتی ندارد که شما با کدام یک از ویندوزها کار می کنید، خواه از ویندوز هفت یا هشت و یا ده بهره گیرید، غالباً مشکلات و دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ بدین حالت رفع و رجوع می شود. از این جهت ما در این آموزش خود توضیحاتی جامع از دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ بازگو خواهیم کرد.

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

علت های شارژ نشدن باتری لپ تاپ می تواند در موارد ذیل جای گیرد

به همان شکل که شما هم می دانید باتری لپ تاپ یک عنصر سخت افزاری می باشد که با نرم افزار نیز سر و کار دارد. از این جهت هر چیزی می تواند منجر شود تا باتری لپ تاپ شما دچار برخی از مشکلات شده و شارژ نشود!

ولی به گونه ای کلّی ما می توانیم این اختلالات را در موارد ذیل جای دهیم؛

_ شارژ نشدن باتری دستگاه به دلیل مشکلات سخت افزاری.

_ شارژ نشدن باتری دستگاه به دلیل مشکلات نرم افزاری.

_ شارژ نشدن باتری لپ تاپ به دلیل مشکلات و عدم به روز رسانی درایور.

_ شارژ نشدن باتری لپ تاپ به علت سهل انگاری.

_ شارژ نشدن باتری لپ تاپ به دلیل ملزومات شارژر.

_ شارژ نشدن باتری دستگاه به دلیل مُردن باتری لپ تاپ.

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، درست است ما نتوانستیم تیترهایی بهتر برای این موضوع بیان کنیم. خواه به گوش شما خورده باشد و یا خیر گاهاً باتری دستگاه به حالت اغما می رود و شما نیاز دارید که آن را احیاء نمایید تا مجدداً شروع به شارژ گردیدن کند.

منظور ما از سهل انگاری چیست؟

بله بهتر است در دنبال کردن دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، بدانید گاهاً سهل انگاری می کنید.‌ غالباً زمانی که من متوجه می شوم که باتری لپ تاپ من در حال شارژ خالی نمودن است و شارژ نمی شود، دچار شوک کوتاهی می شوم.

چرا که همین یک یا دو ماه پیش بود باتری لپ تاپ خودم را عوض نمودم. ولی اغلب این اتفاق هفته ای یک بار گریبان گیر من می شود. من وقتی که مشتاقانه تر به دنباله‌ ی علت این موضوع می روم متوجه می شوم که سوکت شارژر به خوبی کار خود را انجام نمی‌ دهد. به گونه ای که به صورت کامل در جای خود قرار نگرفته و نیازمند یک فشار است تا اتصال به گونه ای کامل انجام شود.

بیشتر بخوانید
نشانه های خرابی سی پی یو لپ تاپ وکامپیوتر

گاهی اوقات هم به دلیل سهل انگاری سوئیچ برق Off شده است و یا این که دو شاخه شارژر به اشتباه خارج شده و جای آن دو شاخه پرینتر یا وسیله ی دیگری را وصل نمودم. بدون آن که خودم متوجه این مسئله شوم!

پس زمانی که شما در اولین وهله به دنبال مشکل شارژ نشدن لپ تاپ خود یا دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ هستید، موارد بیان شده در قسمت زیر را بررسی نمایید؛

_ آیا سوکت شارژر به خوبی به سیستم وصل گردیده است؟ آن را به خوبی بررسی نمایید.

_ آیا دو شاخه شارژر به خوبی به رابط و یا پریز متصل شده است؟

_ آیا کلید خاموش/ روشن رابط، به درستی در حالت روشن قرار گرفته است؟

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، به هنگامی که پاسخ شما به پرسش های بیان شده مثبت است و همه موارد را تست کرده اید، شیوه ی بیان شده در قسمت بعد را تست کنید.

شارژ نشدن باتری دستگاه به دلیل ملزومات شارژر

غالباً شارژرها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. این قسمت ها عبارتند از؛

_ آداپتور

_ سیم

_ دو شاخه

_ سوکت

شارژ نشدن باتری دستگاه به دلیل ملزومات شارژر

یک دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ را در آداپتور جویا شوید!

به گونه ای کلّی تمامی شارژرها برروی آداپتور خود یک عدد چراغ دارند که با سبز بودن رنگ آن و یا روشن بودن اعلام می نماید آداپتور به گونه ای کاملاً سالم در حال کار نمودن است و ایراد و اشکال شارژ نشدن لپ تاپ از جای دیگری نشأت می گیرد. اگر که شما در اولین بررسی خود متوجه شدید که شارژر به برق وصل می باشد ولی چراغ شارژر خاموش است، اطمینان خاطر کسب کنید که مشکل از جای دیگری می باشد.

دلیل چشمک زدن باتری از سبز به نارنجی چیست؟

غالباً زمانی که باتری شروع به ضعیف شدن می نماید، یا آن که برای مدّت زمان طولانی از لپ تاپ بهره گیری نمی شود، با مشکلات چشمک زدن چراغ باتری به حالت نارنجی رو به رو می شویم. البته که این تغییر رنگ چراغ باتری برای بعضی از سیستم ها ممکن است و بعضی دیگر از این خصوصیات برخوردار نمی باشند. در این قبیل از شرایط غالباً گاهی شوک وارد نمودن به باتری می تواند مشکل را به صورت موقت حل نماید. حتی اگر که خوش شانس باشید، دیگر مشکل شما به گونه ای کامل برطرف خواهد شد.

در زمان شارژ نشدن باتری لپ تاپ سیم شارژ خود را بررسی نمایید

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، از جمله چیزهای دیگری که شما بدان نیاز دارید تا بتوانید از سلامتی باتری لپ تاپ و سیستم خود مطلع شوید، این می باشد که سیستم شارژ خود را بررسی کنید. گاهی اوقات زخم شدن و یا خراب گردیدن سیم شارژر منجر می گردد تا برق رسانی به خوبی انجام نشود و این چالش خود را با شارژ نشدن باتری لپ تاپ نشان می دهد.

حتی بررسی دو شاخه، سایر رابط های موجود می تواند در این باره خیال شما را از منظر سلامتی باتری و شارژر خود راحت نماید و به شما کمک کند تا بهتر موضوع را تحلیل کنید.

بیشتر بخوانید
آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ استوک

شارژ نشدن باتری لپ تاپ به دلیل مشکلات سخت افزاری موجود

غالباً مشکلات سخت افزاری منجر می شوند که شاهد شارژ نشدن باتری لپ تاپ باشیم. ما در این قسمت از خود به تحلیل عوامل سخت افزاری دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ پرداخته ایم؛

خراب شدن سوکت شارژر در لپ تاپ یک دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

از جمله دیگر بخش هایی که در سیستم وجود دارد و تحت عنوان یک قسمت سخت افزاری به شمار می رود، سوکت شارژر لپ تاپ است. سوکت شارژر لپ تاپ به عبارتی مدخل و ورودی شارژر به سیستم می باشد که غالباً شکلی دایره ای به خود گرفته است.

اگر که این قسمت از لپ تاپ شما خراب شود، غالباً سخت از دیگر بخش ها می توان آن را پیدا کرد. از جمله شیوه های تشخیصی به منظور خراب بودن سوکت شارژر در لپ تاپ، روش های بیان شده در قسمت ذیل خواهد بود؛

_ از یک شارژر سالم و شبیه به منظور تست شارژ گردیدن باتری لپ تاپ بهره گیرید.

_ باتری لپ تاپ را خارج نمایید و با شارژر سالم تهیه شده، اقدام به روشن نگه داشتن لپ تاپ خود کنید.

در روش شماره دو ابتدا موارد ذیل را انجام دهید؛

_ ابتدا لپ تاپ خود را خاموش نمایید.

_ باتری لپ تاپ را بیرون آورید‌.

_ شارژر را به سیستم خود متصل کنید.

_ دکمه پاور دستگاه را بفشارید.

_ شکیبا باشید تا سیستم شما روشن گردد.

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، به هنگامی که در این شرایط، سیستم شما به خوبی روشن شد، می توان چنین بیان نمود که مشکل از اجزای تشکیل دهنده دیگر لپ تاپ می باشد.

خراب شدن سوکت شارژر در لپ تاپ یک دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ

باتری لپ تاپ خود را خارج، سپس آن را تمیز کنید

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، بیشتر کاربران، حتی خود ما زمانی که باتری لپ تاپ شارژ نمی شود و یا به گونه ای پی در پی قطع و وصل شده و یا از کار می افتد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که؛

_ سیستم خود را خاموش می کنیم.

_ باتری را از لپ تاپ خود خارج می کنیم.

_ با دستمال آن را تمیز می نماییم به گونه ای که تمامی گرد و غبارها از اطراف آن پاک شود.

_ محفظه قرار گرفتن باتری را هم با دستمال دیگر پاک نموده و به هنگامی که نیاز داشته باشد با فشار هوا خاک گیری می نماییم.

_ پس از انجام این کارها باتری را برای باری دیگر در محل خود قرار داده.

_ نهایتاً دکمه پاور لپ تاپ خود را می زنیم.

در این قبیل از موقعیت ها بهتر است که سوکت شارژر باتری لپ تاپ نیز وصل باشد، تا به هنگام صفر درصد شدن شارژ، بتوانیم آن را روشن نگهداری کنیم و عملیات شارژ گردیدن باتری لپ تاپ به خوبی انجام شود. کم رخ داده است که با به کار گیری این روش برای باری دیگر باتری همانند روز اول خود کار ننماید. از این جهت شما نیز این روش یعنی، خروج ایمن باتری از لپ تاپ را تست نمایید.

بیشتر بخوانید
نشانه های خرابی منبع تغذیه کامپیوتر

نکته بسیار مهم

دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که هیچ زمان به هنگام روشن بودن سیستم، حتی در صورت وصل بودن شارژر، باتری را از لپ تاپ خود خارج نکنید.

داغ شدن باتری را جدی بگیرید

بله، امکان دارد دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ در باتری داغ خلاصه شود. در این ارتباط بهتر است بدانید که حرارت و گرمای باتری لپ تاپ منجر می گردد که در عملیات شارژ شدن، برخی از تداخلات رقم خورد. بنابراین به هنگامی که شما هنوز نمی دانید عامل شارژ نشدن باتری لپ تاپ چه می باشد، با دستی که دارای حرارت معمولی است، اندکی باتری را لمس نمایید و مقدار دمای آن را بررسی کنید. دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ بدین اساس، شما می توانید به راحتی به سیستم و باتری اندکی استراحت بدهید و کاری کنید که باتری شما خنک شود.

پس از آن که دمای باتری به حالت طبیعی خود رسید، مجدداً آن را به لپ تاپ خود وصل کنید. حال یک نکته وجود دارد که شما باید مدّنظر قرار بدهید آن هم این است که؛ اگر شما تا به اکنون دریچه های هواکش لپ تاپ خود را تمیز ننموده اید، به گونه ای کاملاً دقیق و البته ظریف، به حالتی که فن ها را دچار مشکل نکنید، آن را تمیز نمایید. این گونه محفظه ورود و خروج هوا و رسیدن هوا به باتری لپ تاپ تمیز خواهد شد.

حذف باتری و استفاده از برق مستقیم در راستای شارژ نمودن لپ تاپ

گاهاً با امتحان نمودن تمامی مراحل بیان شده در قسمت فوقانی متن به این نتیجه دست مییابیم که باتری لپ تاپ ما سالم است. اما باز هم نمی‌ دانید دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ چیست؟ در این شرایط شما می توانید باتری لپ تاپ را به حالتی کاملاً ایمن از لپ تاپ خود خارج کنید و با استفاده از کابل سیستم خود آن روشن نگاه دارید و از آن بهره گیرید.

اگر که شما متوجه شدید با بهره گیری از برق مستقیم سیستم شما کار نمی نماید، قطعاً نیاز به یک کابل نوین خواهید داشت و این بیانگر این مسئله خواهد بود که برق رسانی از جانب کابل مشکل ساز گردیده است. چنانچه که با عوض نمودن کابل و البته بهره گیری از باتری، متوجه گردید بازهم باتری شما مشکل دارد، به احتمال بسیار باتری در تعامل با سیستم دچار برخی از مشکلات شده است.

نتیجه گیری

دوستان عزیز ما ضمن این مطلب از خود تلاش نمودیم شما را با دلیل قطع و وصل شدن شارژر لپ تاپ و نگهداری شارژ در لپ تاپ به خوبی آشنا سازیم‌. تمامی موارد بیان شده در قسمت فوقانی متن را شما می توانید به انجام رسانید. امیدواریم که مشکلات و چالش های شما در این موارد جای گرفته و فراتر از آن نرود. البته که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه ویرا کامپیوتر تماس حاصل فرمایید. ما سعی می کنیم که بهترین پاسخ گو به پرسش های شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *