لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟

 شما هم نمی دانید، لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟ نمی دانید که کدام یک از دو مورد نام برده شده را برای خود تهیه بنمایید؟ بهتر است با ما در این مطلب از ویرا کامپیوتر همراه باشید، تا شما را در ارتباط با خرید این دو محصول آشنا سازیم. بسیاری از افراد هستند که پیش از خرید کامپیوتر یا خرید لپ تاپ استوک به این نکته توجه نمی نمایند که کدام یک از دستگاه ها به بهترین شیوه ی ممکن نیاز آن ها را برطرف خواهد کرد. همین موضوع هم منجر می شود که پس از خرید خود، با مشکلات عدیده ای رو به رو شوند که پیشتر بدان هیچ گونه توجهی نداشتند.

آنچه که در این مطلب ما بدان خواهیم پرداخت، تفاوت های موجود در میانه های کامپیوتر و لپ تاپ می باشد. به عبارتی ما مایل هستیم با مقایسه لپ تاپ و کامپیوتر، نقاط قوت و ضعف هر دو دستگاه نام برده شده را مقایسه نموده و بدین نتیجه دست یابیم که برای یک هدف معین و مشخص، کدام یک می تواند پاسخ گوی خوبی به تمامی نیازهای ما باشد.

بهتر است خاطر نشان شویم که مقایسه های انجام شده با رعایت کسب آگاهی شما از مشکلات رایج و مزایای هر دو محصول است. ممکن است که در مقایسه لپ تاپ یا کامپیوتر تعدادی از مشکلات که بدان اشاره خواهد شد برای بعضی از کاربران آنچنان هم مهم نباشد. پس انتخاب در پایان ماجرا بر عهده خود شما خواهد بود.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟

مهم ترین مواردی که در مقایسه کامپیوتر و لپ تاپ بدان ها خواهیم پرداخت

  • قدرت سخت افزاری هردو.
  • صفحه نمایش.
  • سهولت در بهره‌گیری.
  • برخورداری از قابلیت ارتقاء و تعمیر.
  • قیمت دستگاه ها.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، برای آغاز مسیر ما در ابتدا به تفاوت قطعات سخت افزاری مورد استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ که حائز اهمیت ترین قسمت این مقایسه می باشد، خواهیم پرداخت. در امتداد مطلب هم به شرح موضوعاتی چون؛ ابعاد، قابلیت جا به جایی دستگاه، عمر مفید و کاربردی، و… می پردازیم که در اتخاذ پایانی میان این دو اثر دارند.

لپ تاپ یا کامپیوتر؛ قدرت سخت افزاری هردو

  • کارت گرافیک

در فرآیند مراسم CES 2019 کمپانی انویدیا از کارت گرافیک های سری آر تی ایکس ویژه لپ تاپ ها رونمایی نمود. بنابر ادعای صورت گرفته از جانب کمپانی انویدیا این گرافیک ها از توان بسیار مطلوبی بهره مند بودند . حتی این توانایی را داشتند فاصله بسیار گرافیک های لپ تاپ و پی سی را به داخل رسانند و توانی حدوداً مشابه را در اختیار کاربران لپ تاپ یا کامپیوتر واقع بنمایند‌.

بیشتر بخوانید
مهم ترین برندهای لپ تاپ در جهان

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، ولی باز هم واژه های ؛تقریباً؛ و ؛لااقل؛ جهت مقایسه میان گرافیک های لپ تاپ یا کامپیوتر این مسئله را یاد آوری می نماید که همچنان توان لپ تاپ ها در پردازش های گرافیکی از کامپیوتر ها اندک تر است‌. البته که این تفاوت ها به حد چشمگیری نمی باشد که در اتخاذ این دو اثر برجای گذارد. ولو شاید برای بعضی ها که علاقه بسیاری به انجام بازی های کامپیوتری دارند، همین تفاوت بسیار کم هم اثرگذار خواهد بود.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟
لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟

   . پردازنده

 در قسمت پردازنده مرکزی نیز شواهد، توان و قدرت بیشتر کامپیوتر ها را به نمایش می کشد. هم اکنون قدرتمند ترین پردازنده موجود برای کامپیوتر ها چندین برابر با توان تر از پردازنده لپ تاپ ها قوی تر می باشند. ولو تفاوت تنها به این جای موضوع ختم نمی شود. پردازنده های ویژه لپ تاپ حتی در مقایسه با پردازنده های هم رده خود در کامپیوتر ها نیز فرکانس اندک تر و نهایتاً توان اندک تری را دارند.

 

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، کمپانی های سازنده لپ تاپ فرکانس قطعات ویژه لپ تاپ ها را تا به حدی کم می نماید و این موضوع عملاً به دلیل افزایش طول عمر قطعه و مصرف اندک تر باتری خواهد بود. بنابراین این موضوع می تواند به بیشتر شدن زمان بهره گیری از لپ تاپ ها هم کمک بسیاری نماید. هرچند که هم اکنون می توانید برای به انجام رساندن بیشتر کارها بر روی پردازنده های لپ تاپ حساب باز نمایید. امّا اگر که هدف شما بازی با میزان جزئیات بسیار می باشد، پردازنده های کامپیوتر توان بیشتری را در اختیار شما واقع خواهد نمود.

  • حافظه رم به همراه حافظه ذخیره سازی لپ تاپ یا کامپیوتر

در ارتباط با حافظه رم و حافظه ذخیره سازی میان لپ تاپ یا کامپیوتر تفاوت شایانی به چشم نمی خورد. یعنی نمی توان چنین بیان نمود که هشت گیگابایت رم در کامپیوتر تا به اندازه ای بهتر می باشد که بتوان اثرات آن را به وضوح در به انجام رساندن کارهای روزانه حس نمود. همین موضوع در ارتباط با حافظه ذخیره سازی که به عنوان اِچ‌دی‌دی و اِس‌اِس‌دی شناخته می شود.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، صادق خواهد بود. خوشبختانه کاربران لپ تاپ صنعتی یا کامپیوتر می توانند با اضافه نمودن حافظه پر سرعت اِس‌اِس‌دی به دستگاه های خویش تا حد به سزایی سرعت آن ها را بیشتر کنند. ولو به گونه ای کلّی و جامع تفاوت محسوسی در این قسمت میان لپ تاپ و کامپیوتر حس نمی شود.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ ارزان برای دفتر کار

صفحه نمایش

هم اکنون و البته با فرا گیری گردیدن نمایشگر های چهار کا، همچنان وضوح تصویر فول اِچ دی « ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل» به حد استاندارد نمایشگر ها تبدیل شده است. ولو حائز اهمیت ترین عامل در صفحه نمایش به نرخ تازه سازی تصویر « یعنی رفرش ریت » نوع پنل مورد استفاده و ابعاد آن می باشد. خوشبختانه نمایشگر های لپ تاپ یا کامپیوتر از تنوع به سزایی برخوردار هستند.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، نمایشگر هایی که در لپ تاپ های امروزی مورد بهره گیری واقع می شود، هم از نوع پنل های با کیفیت و هم از شفافیت تصویر متنوع از فول‌ اِچ دی تا به چهار کا بهره مند است. نمایشگر های کامپیوتر به عبارتی نیز شرایط مشابهی را شامل می شود.

ولی تفاوت میان نمایشگر لپ تاپ با کامپیوتر به ابعاد آن باز می گردد. عظیم ترین و بزرگ ترین نمایشگر موجود در دنیای لپ تاپ ها هم اکنون در نوزده اینچ خلاصه می شود. البته این در حالی می باشد که در خرید نمایشگر کامپیوترها کاربر تا به پنجاه اینچ را هم می تواند اتخاذ بنماید. بنابراین بهتر است بگوییم که در این موضوع برتری با کامپیوتر ها خواهد بود.

سهولت در بهره گیری

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، لپ تاپ یا کامپیوتر در موضوع سهولت در بهره گیری در گزینه ابتدایی خلاصه می شود. این موضوع زمانی حائز اهمیت تر می شود که شما یا کارمند باشید و یا دانشجو. حال شما نیاز دارید که دائماً سیستم خود را به این طرف و آن طرف ببرید. کامپیوتر در واقع شما را خانه نشین می نماید امّا لپ تاپ با در نظر انگاشتن وزن اندکی که دارد، همیشه و در همه جای می تواند نیازهای شما را برآورد نماید.

در بعضی از مدل های کنونی حتی شما می توانید صفحه نمایش را از صفحه کلید جدا نموده و به آسانی با لپ تاپ خود کارها و امورات را به انجام برسانید‌ همچنین لپ تاپ فضای اندک تری را به خود اختصاص می دهد. البته که بدون نیاز به سیم های در هم تنیده شده شما در اکثریت مواقع تنها با دو کابل می توانید کارهای خود را به انجام برسانید. البته که این مورد از جمله بزرگترین مزیت های یک لپ تاپ محسوب می شود.

برخورداری از قابلیت ارتقاء و تعمیر

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، یکی از مهم ترین تفاوت هایی که میان لپ تاپ یا کامپیوتر جولان می دهد، قابلیت ارتقاء به همراه تعمیر خواهد بود. در این ارتباط شما می توانید به آسانی و بدون هیچ گونه ایراد و اشکالی سیستم کامپیوتر خود را ارتقاء بدهید و به هنگام بروز مشکلی به آسانی آن را تعمیر بنمایید. حتی طی برخی از موارد خود کاربران هم می توانند سیستم خود را تعمیر بنمایند. ولو طراحی لپ تاپ ها به حالتی صورت گرفته است که تنها قطعه ارتقاء پذیر آن یعنی رم دستگاه به سختی تعویض می شود و تعمیر آن نیز می‌باید توسط فرد متخصص و متبحر صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ استوک برای رشته پزشکی

قیمت دستگاه ها

در موضوع قیمت، مقایسه اندکی پیچیده تر و دشوار تر خواهد شد. بدین حالت که در میان لپ تاپ یا کامپیوتر در چهارچوب قیمت پایین، گزینه های متنوعی به چشم می خورد که کاربران عزیز می توانند یکی از آن ها را اتخاذ نمایند. همچنین به هنگام خرید لپ تاپ در بدترین شرایط به یک خنک کننده نیازمند خواهید بود که قیمت زیادی را در بر نمی گیرد. البته که در ارتباط با کامپیوتر موضوع اندکی فرق می کند.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، شما با تهیه یک کامپیوتر برای خود به لوازم و تجهیزات جانبی دیگر چون؛ ماوس، صفحه کلید، میز و صندلی نیازمند خواهید بود. البته که این موارد منجر خواهد شد، قیمت اندکی بیشتر از آنچه که در فکر خود دارید، برای شما تمام بشود‌. ولو هر چه که به سمت و سوی مدل های پایین تر رهسپار شویم، خرید کامپیوتر بسیار بهتر و مطلوب تر خواهد شد.

قیمت لپ تاپ دست دوّم ایسر

نتیجه گیری

نتیجه گیری درمورد لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟ با وارسی موارد فوقانی، می توان به چنین نتیجه ای دست یافت که چنانچه هدف تنها بازی نمودن با لپ تاپ یا کامپیوتر باشد. حتماً که کامپیوتر برای شما انتخاب بهتری خواهد بود. چرا که یک کامپیوتر هم دارای توان بیشتری است و هم خنک تر به مسیر خود ادامه می دهد.

لپ تاپ یا کامپیوتر، کدامیک بهتر است؟، حال شما اگر که از آن دست دانشجویان و یا کارمندانی هستید که دائماً به یک لپ تاپ در کنار خود نیاز دارید، ما خرید لپ تاپ را به شما پیشنهاد می کنیم. حال در پایان بهتر است بگوییم که ما در مجموعه ویرا کامپیوتر سعی می کنیم شفاف ترین و بهترین مسیر را در مقابل پاهای شما قرار بدهیم. تنها کافی است در این راستا به ما اعتماد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *